Matky to chtěj taky

Matky to chtěj taky Originální název: Matky to chtěj taky

Eroika - 2004

Eroika (2004) 196

Příběh čtyřicetileté Aleny, která se zamiluje do šestnáctiletého kluka a paradoxně tím lépe porozumí své šestnáctileté dceři. Ta však matku za její vztah zavrhne. Příběh vychází z takzvané mezinárodní výměny studentů, kdy do hostitelské rodiny jedné země přijíždí dítě z ciziny. Alenina dcera odjíždí do Norska a Alena má dělat matku mladičkému středoškolákovi. Všechno však dopadne úplně jinak. (Založil/a: Rakohammas)

Anael
  31. 8. 2012, 17:29
Knihu jsem četla, protože jsem se učila na zkoušku do školy a potřebovala jsem se odreagovat. Našla jsem ji u přítele v jejich knihovně. Něco tak kýčovitého jsem dlouho nečetla. Styl paní Obermannové se mi nelíbí. Píše jako pomatená patnácka, která si zapisuje deníček. Tohle není nic pro mě.
Evelýny
  2. 9. 2014, 22:39
Souhlasím - příběh je dost naivní. Taková pohádka pro stárnoucí matky? Ale ta čeština - ta je fakt nádherná. Láska je jak látka - no pro mě super. A audiokniha v podání Vandy Hybnerové - paráda. Koš prádla jsem vyžehlila - ani nevím jak.
skranak
  22. 8. 2013, 11:48
Mam stejny nazor jako Anael. Autorka me zklamala,knihu bych doporucila nactiletym. Pro dospele je to opravdu hodne naivni kniha.
mirabl
  26. 3. 2011, 21:48
Smekám klobouk. Už dlouho jsem se nesetkal s tak nádhernou a bohatou češtinou. Velmi dobrá anatomie vzniku zakázaného vztahu z ženského pohledu. Škoda toho pohádkového konce. Jednoduchá matematika dvojice "mature and young boy" do budoucna vždy dává velmi hořký výsledek.