Příšeří

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Naše vojsko - 1993
ISBN: 80-206-0362-X

Naše vojsko (1993) 80-206-0362-X 239

Příšeří je čtvrtým autorovým thrillerem, který se zabývá nadpřirozenými jevy. Známé téma Raymonda A. Moodyho, jr., o životě po smrti je tu ztvárněno do napínavé románové podoby. Na brightonském hřbitově právě pochovali mladou těhotnou ženu Sally Donaldsonovou. Kostelník, který v ten večer tudy procházel, zaslechl z částečně zasypaného hrobu tlumené údery, ale ve větrném a deštivém počasí je považoval za halucinaci. Během příštích dnů však několik dalších lidí slyšelo rovněž slabé zvuky vycházející z hloubky země. Svědkem následné exhumace se stala začínající novinářka Kate Hemingwayová. Na vlastní oči se přesvědčí, že Sally byla pohřbena zaživa. Na hrůzný zážitek nemůže zapomenout a přes šéfův přísný zákaz začne pátrat na vlastní pěst po této záhadné události. Děj vrcholí v okamžiku, kdy se Kate vplíží za noci do pohřebního ústavu… Peter James se nejprve na svůj román důkladně připravil. Účastnil se pitvy, zajímal se o příběhy z posmrtného života a o případy předčasných pohřbů. Výsledkem je brilantní, skvěle napsaný horor, který uchvátí každého čtenáře. (Založil/a: Rakohammas)

vladislaus
  19. 2. 2013, 17:35
Kniha mi připadala strašně rozvleklá a pro vnímavého čtenáře také předvídatelná. Každopádně oceňuji autorův nápad zakomponovat Moodyho téma do thrilleru.