Doktoři a jejich ženy

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Tiberone - 1996
ISBN: 80-902064-6-8

Tiberone (1996) 80-902064-6-8 360

Mistrovsky napsané lékařské drama vyvolávající pocit naprosté autentičnosti pod vlivem detailních obrazů ze života lékařů, žijících pod neustálým obrovským tlakem. Hlavní hrdinové, dva nejlepší přátelé již z lékařské fakulty, jsou nadšení a také vlivní lékaři, kteří mají vše. Jejich přátelství je nerozlučné až do chvíle, kdy se seznámí s krásnou ženou, kterou oba milují, ale jenom jeden ji může mít. (Založil/a: Iliena)

Lecter
  28. 10. 2015, 10:39
Autor využil své zkušenosti a pohybujeme se v prostředí lékařů,kteří řeší každodenní případy pacientů,bojují o život a bojují i s otázkou lékařské etiky,sami se sebou.Hlavní dějovou linkou je přátelství Willieho a Grega,kteří se potkali už na studiích a do života jim vpadla společná láska.Po letech se setkají za jistých okolností a musí dojít k zúčtování.Mohlo by se zdát,že je to kniha jen o lásce dvou mužů k jedné ženě,ale není tomu tak.Mimochodem,ta obálka knihy je,alespoň pro mě,velice klamná.Je to moc pěkný román o životě,rozhodnutích,o tom jak se zachovat v jistých situacích,vypořádat se s osudem.Kariéra?Svědomí?