Sociální psychologie

Sociální psychologie

Podtitul: Moderní učebnice sociální psychologie

Originální název: Introduction to social psychology

Portál - 2006
ISBN: 80-7367-092-5

Portál (2006) 80-7367-092-5 769

Moderní učebnice sociální psychologie hledá odpovědi na otázky, které zajímají nejen psychology, ale také pracovníky mnoha dalších profesí, kde je důležitá komunikace s lidmi: Jak si vytváříme dojem o druhých lidech? Jak předsudky působí na sociální přesvědčení a postoje? Co ovlivňuje skutečnost, že někoho máme rádi a jiný nám je nesympatický? Jak si vybíráme životního partnera? Učebnice kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem, je doplněna schématy a obsahuje pomůcky, které usnadňují studium - klíčová slova, shrnutí, otázky k zamyšlení, rozsáhlý slovníček. Kniha, která poprvé vyšla v roce 1988, pokrývá celou oblast sociální psychologie. Respektuje evropskou tradici a nabízí příklady odpovídající našemu kulturnímu zázemí. Na jejím vzniku se podílel rozsáhlý autorský kolektiv psychologů z různých evropských zemí. (Založil/a: al-ma)