Netvor

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-650-X

BB art (2002) 80-7257-650-X 325

Ross Ransome je špičkovým odborníkem ve svém oboru - je jedním z nejúspěšnějších a jistě i nejbohatších plastických chirurgů. Při takovém postavení očekává od své ženy Faith, že bude dokonalou manželkou - a proč také ne? Koneckonců strávila na jeho operačním stole hodiny a hodiny, aby ji dokonalou udělal.
Když však jeho manželka vážně onemocní, pohrdne tradičními lékařskými postupy a otrávená stereotypním manželstvím s Rossem hledá pomoc u charismatického terapeuta, zabývajícího se alternativní medicínou. Nakonec u něj najde pomoc nejen při řešení zdravotních problémů, avšak i ochranu před tyranizujícím a despotickým manželem.
Ransone chápe její zájem o alternativní medicínu jako naprostou zradu. Její chování popírá jakoukoliv logiku a Ross Ransone je velmi racionálně založeným člověkem. Logicky tedy nechápe, proč by měl nějaký cizí muž mít jeho ženu, když on ji mít nemůže. To dá přece rozum... (Založil/a: Rakohammas)

Gabcatko
  23. 1. 2013, 10:26
Po delší době se mi dostla do ruky knížka P.Jamese a opět je to kniha, která se nedá odložit, četla jsem jedním dechem.
Niky93
  18. 7. 2012, 22:33
Knížka mě velmi bavila, čtivá, její dokonalý popis postav, okolí, apod. Vás vtáhne do děje. Já jí přelouskala za 2 dny, ale sedět u toho více, tak jí mam přečtenou i za den. Líbí se mi že je kniha rozdělena na kapitoly podle čísel, kdy každá kapitola popisuje jinou událost, takže chvíli sme 2, 3 stránky s hlavní hrdinkou, v další kapitole je příběh jejího manžela když byl malý kluk, pak se to opět vrátí k hrdince, atd atd. I tímto je knížka velmi zajímavá a za mě si zaslouží 5 hvězdiček.