Srdíčko

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Naše vojsko - 1996
ISBN: 80-206-0498-7

Naše vojsko (1996) 80-206-0498-7 222

Když Charley spatří idylický mlýn s přístavbami kolem, jezero a vířící vodní proud v náhonu, má zvláštní pocit; nemůže se ubránit silnému dojmu, že to všechno zná, že už tady někde byla. A přitom ví, že to není pravda. Charley a její manžel Tom se do Elmwood Mill nastěhují a ji od té doby nepřestávají pronásledovat neblahé vzpomínky z jakéhosi předchozího života. Přestože se oba manželé pokoušejí všemu čelit rozumovým vysvětlováním, počáteční nejasné vjemy se mění v jistotu, když vzpomínky jsou stále přesvědčivější a zlověstnější. Na pomoc má přijít hypnóza, ale každé sezení končí představou zmaru a děsu. Je tu cosi skrytého, k čemu hypnotizér nemůže proniknout. Minulost pohřbila něco, co nyní procitá. Zkoumáním zašlých dějů Charley neprozřetelně otevřela Pandořinu skříňku zlých sil. Příkrov už zavřít nelze. Hrůza je rozpoutána. (Založil/a: Rakohammas)

marcellia
  14. 7. 2014, 22:05
Knížka se mi moc líbila,mám ráda duchařinu a tajemno,plus v tom byla i milostná zálepletka,jen ke konci už to byl děj malinko překombinovaný,a hlavní hrdinka se chovala vyloženě hloupě ( zůstavala úplně sama v domě,ve kterém se evidentně dělo spoustu špatných věcí..)Ale jinak mě to dost bavilo.
Janiska
  15. 5. 2011, 12:20
Srdíčko je moje nejoblíbenější knížka od Petra Jamese. Ony ty jeho knihy jsou všechny "na jedno brdo", ale Srdíčko se mi líbilo :-)) takže mohu doporučit, pokud chcete zakusit něco z tajemna a mystiky :-)))
kowiik
  6. 10. 2011, 16:17
Knížka byla v několika částech dost předvídatelná, ale celkový dojem byl dobrý, občas jsem se dost bála.