Do svítání tvá

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-529-7

Domino (2010) 978-80-7303-529-7 224
Domino (2004) 80-7303-216-3 223

Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk. A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené. Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  11. 12. 2013, 0:25
Sam si od vévody nenechala vůbec nic líbit. A svým vzdorem ho donutila vylézt ze své ulity a vrátila ho do života. Samantha je sympatická, praktická dívka, které vévodovou soužení leze na nervy a dá mu to jasně najevo.
Knihomolka
  14. 8. 2014, 19:17
Asi zatím nejlepší Medeiros co jsem zatím četla. Má to nápad, vtip i překvapivou pointu. Ráda se k téhle knize vracím. A pejsek Sam je prostě úžasný :-).
Scarlett
  14. 7. 2013, 18:29
Konečně romantika, která má zajímavý příběh a není průhledná od začátku až do konce. Palec nahoru za zajímavý dějový zvrat, který je v tomhle druhu literatury velice vzácný.
Jasmine
  13. 3. 2013, 16:26
Pokud jde o červenou knihovnu, jejímž úkolem není čtenářku nějak výrazně duchovně obohatit, ale spíše potěšit její srdce a závést ji do vysněné říše plné lásky a romantiky, je pro mě tato kniha jednou z nejlepších. Není to nic povrchního nebo přeslazeného, autorce nechybí inteligence a smysl pro humor. Nenechejte se zmást, pokud vás děj a postavy zezačátku nenadchnou, postupně do sebe vše zapadne a kdo knihu dočte do konce, nebude litovat.