Marzi 1984-1987

Marzi 1984-1987 Originální název: Marzi 1984 - 1987

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-259-0141-0

Albatros (2012) 978-80-259-0141-0 224

Marzi, polská Marjánka, působí v komiksovém světě už několik roků jako vyslanec. Zastupuje polské děti a nejspíš i všechny děti z někdejšího východního bloku. Marzi vznikla z vyprávění o dětství tenkrát na Východě. Marzena Sowa (* 1979) vysvětlovala svému novému příteli, kterého potkala na stáži v Bordeaux, jak se žilo u nich doma, když byla malá. Tím přítelem byl komiksový kreslíř Sylvain Savoia (* 1969). Spolu začali vyprávěné skládat do obrázků a malých příběhů. Společně vytvořili malou Marzi, jedináčka ze sídliště za hutěmi v polském městě Stalowa Wola, a nechali ji tam prožít druhou polovinu osmdesátých let. (Založil/a: Hannie)

Marzena Sowa Marzena Sowa
*8.4. 1979

Sylvain Savoia Sylvain Savoia
*30.9. 1969

antoniana
  9. 10. 2016, 13:49
Marzi mě nadchla! Drobné příběhy z dětství v rozpadající se polské ekonomice byly napsány civilně, bez sentimentu z pohledu dítěte, které zajímá spíš hračky a kamarádi než politika. Savoia navíc vytvořil velmi příjemnou vizuální stránku, na kterou je radost pohledět.
JohankaD'Arc
  2. 11. 2014, 16:10
Popis života zasaženého útrapami z pohledu dítěte nezatíženého politikou a depresí dospělých.
Jistým způsobem mi kniha připomíná Hrdého Budžese.
Milé překvapení, i grafická stránka je příjemná. Doporučuji.