Úvod do filozofie, sociologie a psychologie

Úvod do filozofie, sociologie a psychologie

Podtitul: Nové pohledy společenských věd

Originální název: Úvod do filozofie, sociologie a psychologie
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Dialog - 2010
ISBN: 80-867-6181-7

Dialog (2010) 80-867-6181-7 219
Dialog (2008)

Naše současná životní praxe zpochybňuje jak mnohé teorie, tak také určitá klišé našeho myšlení. Přestože současný životní způsob vede v mnoha ohledech k povážlivým důsledkům, lpíme na něm. Lze uniknout z pastí, které jsme sami na sebe nastražili? Autoři vykreslují sugestivní obraz současnosti a postihují náš životní způsob se všemi jeho důsledky. Varují před prohlubováním sociálních nerovností, oklešťováním svobod a před proměnou lidí v "radostné roboty". Přičítají vnější nesoulad psychické erozi velkého množství jednotlivců. Podněcují ke kritickému myšlení a zásadní proměně postojů.

Knížka byla předurčena studentům gymnázií jako učebnice i jako originální impulz
k sebepoznání. V současné době se podle ní vyučuje na význačných českých gymnáziích.

Obdobně slouží zájemcům o vysokoškolské humanitní vzdělávání. Nabízí také uspokojivá životní východiska všem, kteří je právě hledají.

Text doprovází ilustrace Vladimíra Renčína. (Založil/a: Matylda)