Kráska a netvor

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-942-4

Domino (2013) 978-80-7303-942-4 224
Domino (2002) 80-7303-095-0 222

Původně Gwendolyn nevěřila na nadpřirozené bytosti, ale ostatní obyvatelé vesnice žili ve strachu z tajemného netvora, který obýval nedalekou zříceninu hradu. Jejich posedlost dávnou pověstí došla tak daleko, že se mu rozhodli obětovat pannu – vybrána byla právě Gwendolyn.

Nešťastná dívka věděla, že pro všechna ta světla a znepokojivé zvuky, které se z hradu ozý¬vají, existuje rozumné vysvětlení, ale když stála na hradním nádvoří připoutaná ke kůlu a bi¬čovaná deštěm, její někdejší jistota se otřásla v základech.
Podle pověsti měl na sebe netvor občas brát lidskou podobu – a právě takto se jí zjevil, jako urostlý muž, jen tvář skryl před jejím pohledem. Odnesl ji v náručí do svého doupěte a učinil z ní svou zajatkyni, o niž se staral s nevídanou péčí. Jen on sám věděl, jak se věci ve skuteč¬nosti mají, a byl si vědom, že pokud chce ještě někdy normálně žít, musí krásnou zajatkyni okouzlit a přimět ji, aby se do něho zamilovala… (Založil/a: Martina)

Lucy Sisk
  25. 10. 2015, 11:25

Příběh má možná prvky z příběhu o Krásce a zvířeti, ale velmi okrajové. V podstatě je tohle dílo předělávka, kde Netvor jde za pomstou a nepotřebuje pannu, aby mu vrátila lidskou podobu. Je to vyprávění o zahojení starých ran, potrestání zla a nalezení nového důvodu, proč žít.
Adri-Anna
  6. 3. 2014, 12:13
Tohle čtení pro babičky se mi dostalo do rukou omylem, ale musím přiznat, že se mi docela líbilo :-) Asi za to mohly malé střípky vtipu, které se tam vyskytovaly :-D Prostě klasická romantika.