Přítel z oblaků

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Santal - 1994
ISBN: 80-901531-4-3

Santal (1994) 80-901531-4-3 94

Kniha pro mládež popisuje dobrodružství indického chlapce a nejlepšího kalkatského poštovního holuba uprostřed barvité indické přírody, nebetyčných Himálájí a tajmených džunglí. Vedle okamžiků plných napětí nabízí také zajímavosti ze života zvířat a přijatelnou formou seznamuje i se zlomky tisícileté moudrosti matky Indie. (Založil/a: Luciiies)

Dhan Gópál Mukerdží Dhan Gópál Mukerdží
*06.07.1890 - †14.07.1936

Luciiies
  9. 8. 2012, 20:46
jsem ji dostala od babičky k Vánocům asi tak ve 12 letech. Vůbec mě nenapadlo ji v tu dobu číst, ale dnes ve 24 jsem ji vytáhla a jdu do ní:)..pak napíšu další dojmy

---------------------

no na to že má tak málo stránek, tak jsem ji četla dlouho:D..nebavila mě, je to dobré pro zvídavé děti, kteří mají rády holuby, ale těch asi už v dnešní době moc není..ale o holubech se tam dozví dost:) pak tam jsou části(je jich podstatně míň), které byly spíše pro mě a to na zamyšlení např: "I skryté stopy strachu a nenávisti se dřív nebo později promítnou v našich činech. Proto ve svých srdcích noste jen odvahu, přátelství a lásku. Pak budete vyzařovat klid a mír tak přirozeně, jako květina vydechuje svoji vůni." tohle zas asi moc neříká 10 letým klukům, tak nevím pro jako věkovou kategorii ta kniha vlastně je:)