Já, pes pastevecký

Já, pes pastevecký Originální název: Já, pes pastevecký

Vydalo nakladatelství Jan Hollauer.

Autorka se v publikaci Já, pes pastevecký zabývá od kulturních plemen odlišnými světy plemen přírodních, jejich vlastnostmi, možnostmi i omezeními. Vysvětluje, v čem spočívají zvláštní vlastnosti pasteveckých plemen, náročnost jejich výchovy, objasňuje, k čemu lze pastevce využít a k čemu naopak ne. Každý majitel pastevce si musí uvědomit, že nejde o psa, na kterého lze klást stejné nároky jako na psy tzv. kulturních plemen (rotvajlera, německého ovčáka, dobrmana, dogu atd.). Vysvětluje však i to, jak se od sebe odlišují i jednotlivá plemena pasteveckých psů. V každém případě jde o knihu, jaká na našem knižním trhu s kynologickou literaturou není.
Kniha je určena všem, kdo mají zájem o pastevecká plemena. Je koncipována stejně jako publikace Já, pes středoasijský a spolu s knihou Já, pes kavkazský tvoří volnou trilogii o pasteveckých plemenech. Tato trilogie je pro zájemce o pastevecká plemena jedinečným zdrojem informací. (Založil/a: Hannie)