Nesplněný slib

Nesplněný slib Originální název: Nobody's Darling

Domino - 2003
ISBN: 80-7303-158-2

Domino (2003) 80-7303-158-2 306

Esmeralda prahne jedinou touhou – pomstít smrt milovaného bratra. Aby učinila spravedlnosti zadost, neváhá opustit civilizaci, vypravit se za poslední peníze do zapadlého novomexického městečka Calamity a postavit se proslulému banditovi Billymu Darlingovi. Když místní šerif odmítne Billyho zatknout, vezme Esmeralda právo do vlastních rukou. V zakouřeném saloonu namíří zbraň přímo na pistolníkovo proradné srdce... a vystřelí. Když se zase probere, sedí ve vězeňské cele a Billy se sklání nad ní. Při pohledu do jeho šedozelených očí není pro Esmeraldu těžké uvěřit, že jejího bratra nezabil. A co může být logičtější, než požádat muže, který si z lovu na lidi učinil živobytí, aby jí pomohl ztraceného bratra najít? Esmeralda si Billyho najme, aniž by tušila, že se vrhá do víru událostí, v němž ji čekají pistolníci, přestřelky, bankovní loupež, ale hlavně osudová láska – láska k muži, který je hledaným zločincem a při jehož jménu stydne všem drsným mužům na Divokém západě krev v žilách... (Založil/a: Martina)

Bloodym
  11. 12. 2013, 0:31
Už jen u jména hlavní hrdinky jsem se pobavila. Tenhle příběh mi přišel docela absurdní, ale takovým milým způsobem, který mě bavil.
Knihomolka
  14. 8. 2014, 19:04
Po prvních pár stránkách jsem uvažovala, že knihu vážně odložím. Už jméno hlavní hrdinky se mi moc nelíbilo. Nakonec to nebylo až tak strašné a chvilkama jsem se i bavila (zejména u scény návratu bandy domů k mamince či dvojitém přepadení banky). Na druhou stranu bylo dost absurdní hledání vnučky starým vévodou, který dorazil na Divoký západ prakticky bez doprovodu...a poslední kapitola ze současnosti byla hodně přeslazená. Nakonec hodnotím 50% jsou i lepší "Medeiros" ale i horší historické romance.