Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nymburk

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nymburk

Podtitul: královské město v červených hradbách


Autor:
Originální název: Nymburk
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Kaplanka - 2012
ISBN: 978-80-87523-04-9
Počet stránek: 240
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Kaplanka (2012) 978-80-87523-04-9 240

„Je to dílo naprosto mimořádné, nevím o podobném na českém knižním trhu. Autor v něm spojil historická fakta se čtivým vyprávěním. Styl a forma knihy vychází z psychologie dnešního čtenáře, který dává přednost kratším textům. V nich pak Řehounek nezapře zkušeného novináře a také výborného spisovatele,“ domnívá se literární historik PhDr. Jaroslav Rejmond.
Autor si nedělal ambice předložit knihu odbornou. Je napsaná tak, aby si ji mohl se zájmem přečíst úplně každý. Krátké odstavce čtenáře provedou v časové ose, s „odskoky“ k souvislostem, historií města od pravěku po současnost. Pro přehlednost a srozumitelnost je text členěn do následujících kapitol: Příběhy tvořící dějiny města, Architektonické a umělecké památky, Nymburské osobnosti, Nymburské spolky a korporace, Kdo je kdo, Nymburk v české literatuře, Nymburk v lidové písni a slovesnosti, Nymburk ve filmu, Firmy a podnikání, Kulturní akce a festivaly, Pověsti a vyprávění.
Kniha má dvě stě čtyřicet stran a obsahuje čtyři stovky dokumentárních, převážně historických fotografií, starých map a vzácných archivních dokumentů.
Autorovým přáním je, aby kniha oslovila nejen Nymburáky, ale i co nejširší okruh čtenářů. „Chtěl bych také, aby se stala jakýmsi spojovacím můstkem mezi současným Nymburkem a lidmi, kteří mají k němu vztah, kteří se tu narodili či žili a osud je zavál do všech koutů světa.“ (Založil/a: Kaplanka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace