Malý Američan

Malý Američan

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-06

Argo (2012) 978-80-257-06 480

Román vypráví příběh tajemné vraždy v Anglii v dobách regentství. Hrdinou je Thomas Shield, mladý učitel a vychovatel, který ve škole ochraňuje před intrikami rodičů a pěstounů dva chlapce, z nichž jeden je budoucí slavný spisovatel Edgar Allan Poe. Ke zdařilé evokaci dickensovského a austenovského světa přidává autor dávku naturalismu a napětí. (Založil/a: jatox)

Andrew Taylor Andrew Taylor
*14.10.1951

ribička
  11. 2. 2013, 12:59
Zajímavé čtení o jednom z mých oblíbených básníků, přestože na poezii moc nejsem. Je to zajímavé anglické čtení, chvíli i napínavé, ale nijak náročné.
massa
  7. 9. 2016, 22:30
Obsahuje spoiler spoiler Dobrá zápletka, bohužel s happyendem v podobě paní Frantové. Kdyby šťastného konce nebylo, tak se jedná ještě o řád lepší dílo :).
owečka007
  10. 12. 2012, 12:54
Tato kniha se mi líbí víc než anatomie duchu, asi proto že ji víc chápu, ale myslím že si ji někdy budu muset přečíst ještě jednou abych to pochopila ještě víc.