Jako kus masa

Originální název: Jako kus masa

Votobia - 2003
ISBN: 80-7220-146-8

Votobia (2003) 80-7220-146-8 202

Nic netušící dívky jsou uneseny z chebského nádraží, když se chystají nastoupit do vlaku. Ocitnou se v prostředí, které nenáleží lidskému světu, ale peklu. Jejich sebevědomí je těžce otřeseno nebývale krutým jednáním. Jsou jen masem na prodej. Věcmi, co nemají žádnou cenu, neboť se dají snadno nahradit. Nezbývá nic jiného, než se podrobit vůli pánů pasáků a trpělivě snášet příkoří. Vykonávat s naprostou poslušností příkazy, aby tak unikly nesmírnému utrpení či ho mnohdy jen zmírnily. Žít a utéct to je jejich vidina pozemského ráje. Vrátit se do míst, kde není bolest, kde člověk člověku jen tak z ničeho nic neubližuje. Zatím je to jen boj o přežití. Smrt přichází jako duch a bere si své oběti. Neptá se, jestli může. Svoboda je velký letící nedostižný motýl. Muži - až do konce života se před nimi budou třást. Pro ně jsou to pasáci a prasata, co se na nich ukájejí. Už tu není místo pro lásku. Je jen potřeba jíst a pít. Všechno, co v sobě neslo smysl života a jevilo se jako krásné, umřelo navždycky.

Zdroj knihy.abz.cz (Založil/a: Jana)

Josef Strauss Josef Strauss

MACEK28
  4. 5. 2016, 8:06
Dobrý den, prosím sháním knihu -Jako kus masa-j. Strauss. DĚKUJI MOHU NABÍDNOUT DOBRÉ DETEKTIVKY DĚKUJI
zuzan_drak
  28. 10. 2012, 12:17
Jedna z nejšílenějších knih, kterou jsem kdy četla a nechala ve mě hlubokou stopu. Osobně ji považuji za velmi povedenou. Do knihy se velmi rychle začtete a děj vás jen tak rychle nepustí. Kniha je pro silné povahy, z některých pasáží vám bude nejspíš hodně špatně, ale opravdu stojí za to ;)
Radekc
  3. 4. 2012, 21:14
Stručně..Super knížka,o Karlovarském podsvětí,zaujmula mě hned na začátku a nepustila me až do konce,doporučuju přečíst:)
Xena
  5. 3. 2012, 10:48
Nemůžu ani uvěřit , že se něco takového v Karlových Varech stalo . Je to krásná kniha , ale zároveň hodně smutná . Hodně mě vzala u srdce .