Hvězdy Marmalonu

Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Fontána - 2007
ISBN: 80-7336-360-7

Fontána (2007) 80-7336-360-7 416

Chudá a věčně hladovějící Mary Askewová vyrostla v tíživých rodinných poměrech uprostřed krutosti, násilí, bídy a neustálé přítomnosti smrti. V její blízkosti však žil člověk, který jí dodával odvahu tomu všemu se vzepřít a nezabřednout do pokleslých návyků jako její starší sourozenci. Vysmívána a ponižována, přece nakonec dokáže překročit těžký stín svého původu, ale až jako matka, když bojuje za lepší budoucnost pro své dítě. I na nové cestě usilovného vzestupu se však vynoří malicherní přátelé z minulosti, kteří nejhorším způsobem ukládají o její rodící se štěstí… Román se odehrává na historickém pozadí vlády Jindřicha VIII. a rámec jeho šesti manželství během války s římskou církví dokládá, že žádný člověk se nemůže vyvázat z tlaku doby, v níž žije. (Založil/a: marta-b)

marta-b
  3. 9. 2012, 16:25
Další úžasná knížka, kterou jsem od Charlotte Link přečetla. Ona má úžasný styl psaní, píše opravdu poutavě a člověk má pocit, že je součástí příběhu. Tato knížka je o Mary Askewové v době vlády Jindřicha VIII., takže jsem po přečtení životopisu Anny Boleynové mohla nahlídnout na její dobu pohledem obyčejné chudé Angličanky. Vážně se to četlo výborně a doporučuju.
medakote
  26. 3. 2015, 20:05
Velice čtivá knížka. Historický rámec, který mě k četbě nalákal, byl zmíněn občas a relativně krátce, což mě trochu mrzelo. Děj byl poměrně barvitý a hlavní hrdinka si prošla tolika různými věcmi, že to až kazí "věrohodnost" příběhu a působí to trochu přehnaně a řekla bych, že to až trochu škodí. Nicméně to považuji za velmi čtivý historický román.
Draculka
  22. 3. 2015, 17:01
Tuto knížku řadím mezi mé nejoblíbenější od Ch. Link. Hlavní hrdince Mary, která měla nelehký osud, jsem fandila od začátku do konce!