Míň než nula

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-368-3

XYZ (2010) 978-80-7388-368-3 237
Votobia (1993)

Ellisova prvotina, a byť je méně známá než Americké psycho, nijak za ním nezaostává. Autor v ní otevřeně, jak je jeho zvykem, zachycuje všechny neduhy, jimiž v 80. letech 20. století trpěl svět americké smetánky, zobrazuje svět drog a citové vyprahlosti dětí hollywoodských celebrit. (Založil/a: Rakohammas)

Bret Easton Ellis Bret Easton Ellis
*07.03.1964

MíšaM
  3. 7. 2016, 18:05
Zkaženost, hřích, zločin. Depresivní, ale tak nějak si představuju dobu, ve které se to odehrávalo. Když se nad tím zamyslíte, pořádně to o ničem moc není, jenom to je psáno podobným stylem jako Kdo chytá v žitě. Zajímavá zkušenost, ale do dalších knih od tohoto autora se nepohrnu.
zralok.av
  25. 3. 2016, 13:47
Jako první sem viděla film, který je dělaný podle této knihy a jmenuje se Feťáci.No film by ze začátku úplně jiný a trvalo než jsem se do knihy pořádně začetla ,ale pak jsem ji přečetla pouze za dva dny.A také bych asi měla upozornit ,že to bylo trochu sprosté.Přesto bych knihu doporučila.
E.liska
  6. 8. 2012, 22:15
V knížce mi hodně chyběla výrazná dějová linie. To že je knížka psaná útržkovitě jakoby vzpomínky, podle mě taky moc nepřidalo, je to takové utahané a přesto strohé a dočkáte se tu více méně jen popisu života zdrogovanejch pracháčků z osmdesátek. Knížka mě začala bavit až tak dvacet stránek před koncem a to je prostě pozdě.