Matka Davida S., narozeného 3. července 1959

Panorama - 1990
ISBN: 80-7038-057-8

Panorama (1990) 80-7038-057-8 243
Panorama (1988) 234

Děj se odehrává v Holandsku v době, kdy lidé téměř neví, co je to droga a jaké následky může její užívání mít. Knihu nevypráví David, ale jeho matka. Ta popisuje jeho život od dětství, aby se člověk zamyslel, kde se mohla stát chyba, především však jeho drogové období, kdy neví, co se s ním děje, má strach, když není doma, nebo že zazvoní telefon a tam jí někdo oznámí, že je mrtvý.
Příběh je plný zklamání, slibů a zoufalství. Vše začalo u marihuany, pokračovalo od hašiše a LSD až po heroin.
Matka velice otevřeně popisuje své pocity, naděje, zoufalství a bezmoc. (Založil/a: Rakohammas)

Yvonne Keuls Yvonne Keuls
*17.12.1931

LadysR2
  5. 3. 2013, 19:17
Po Dětech ze stanice ZOO další silná výpověď, tentokrát z Holandska. Ve vztahu feťáka a jeho rodiny je perfektně vykreslený, jak se vztahy mění přes " proč lže, dostane se z toho, můžem za to my, musíme mu pomoct až k vypadni nám ze života". A nakonec přichází srovnání se se situací a léčí se všichni. Rodiče choděj k psychologům a feťáci na detox a je tu snaha o soužití. Síla!
pove
  30. 12. 2011, 19:18
DOPORUČUJI, otřesný příběh narkomana viděný očima jeho vlastní matky. Žádné odpočinkové čtení, v hlavě vám to šrotovat bude...
HDosoudilová
  28. 7. 2015, 18:52
Další kniha s drogovou tématikou. Četla se dobře, i když místy byla celkem nudná a děj se často opakoval. Ano, chápu, že tak to u feťáků bohužel je. Možná, že na mě děj této knihy působil více než u jiných knih s touto tématikou a to právě proto, že jejím vyprávěčem byla matka drogově závislého... Doporučuji!
Mashinca
  15. 7. 2013, 13:29
Pár knížek o téhle porblematice jsem četla, tahle mě vzala nejvíc (společně s My děti ze stanice ZOO) a to protože není vyprávěná zase s pohledu narkomana ale z pohledu člověka, kterého to, po něm samotném, ničí nejvíc.
melpamene
  7. 8. 2010, 15:54
zrejme nejlepsi z "triptychu": "matka davida s.", "my deti ze stanice zoo" a "memento".. presto je pro me drogova tematika vyprazdnena, neb se jedna stale o totez - fet, kradeze, fet, prostituce, fet, lzi, fet, sracky atd. ve ctrnacti jsem to hltala, ale nepredpokladam, ze bych se k temto kniham jeste nekdy vratila.. 6/10
slizzing
  3. 12. 2016, 15:40
Kniha mne moc nezaujala. Matka vypráví o svých chybách, které stále dokola opakuje a nemůže tak vyjít z bludného kruhu. Je úžasné jak moc je schopná sebe i zbytek rodiny obětovat pro dobro svého syna, ale otázkou stále zůstává, jestli o to vlasně někdo stál. Čekala jsem víc a bohužel to nepřišlo...
verca1990
  3. 1. 2016, 17:42
mam rada tenhle typ knizek o drogove zavislych a muzu rict ze to je jedna z nejlepsich knizek jeste s my deti ze stanice ZOO nad kteryma clovek opravdu premysli jeste hodne dlouho
zonoro
  2. 7. 2014, 14:58
Podobné typ knížek se mi líbí \\\"můžu jr\\\", tuhle jsem po 30 stranách zklamaně odložila....nemůžu doporučit a myslím, že jsem neudělala chybu, když jsem ji nedočetla
ThePajul
  13. 3. 2013, 19:38
Mám hned několik připomínek k této knize. 4 * jsem dala jen kvůli tomu, že mě stále nutila číst a číst, pro mě neohratelné téma.
Výtky: Vůbec nevím, jak se jmenuje jejich nejmladší dcera a syn. V knize zazněli párkrát, co to je za matku, když se zajímá o fakana, který fetuje a takhle zanedbává své děti? Všechnnu chytrost autorka vložila do dcery Julky, která byla chyytřejší jak oba rodiče dohromady, z čehož člověk vycítí vykonstruovanost postavy. Některé situace zůstaly nevysvětlené, semtam nějaká fantazijní předestava o druhé světové válce - hloupost. Peníze, které vkládaly do syna mizely a mizely a jim to vůbec nevadilo. Celou dobu razili filozofie, neviděli syna i dva měsíce a po dvou měsících z něj byli opět hotoví a nevěděli kudy kam. A to není zdaleka všechno. I přesto tak vysoké hodnocení.
double trouble
  1. 10. 2012, 20:37
Četla jsem vícekrát a pokaždé na jeden zátah. Bezvýchodnost, naděje, zklamání, naděje a další a další zklamání. Silný příběh.
korcule
  26. 7. 2012, 22:56
tuto knížku jsem četla několikrát, i přesto, že vím co bude na další straně následovat...knížka je hezky psaná, i přesto, že v ní není moc hezkého...ale knížky o skutečných událostech ze života dokážou člověka mnohem víc vtáhnout do děje...
lola_
  31. 1. 2011, 18:45
Pro hodně lidí je šokující a odrazující kniha My děti ze stanice Zoo, ale po přečtení této knihy, jsem byla mnohem víc otřesená. Tato kniha se dívá na svět drog z jiné perspektivy. Každý, kdo se o téma drog trochu zajímá by si jí měl přečíst.