Originální název: Son of Rosemary

ISBN: 978-80-7505-438-8

XYZ (2016) 978-80-7505-438-8 240
Knižní klub (1997) 80-7176-687-9 247
Rybka Publishers (1997) 80-86182-01-0 247

Pokračování a závěr slavné knihy Rosemary má děťátko.

Po třiceti letech napsal Ira Levin pokračování a konečné rozuzlení příběhu, který znají lidé snad ve všech zemích světa. Krátce před koncem tisíciletí - v době narůstající nejistoty a strachu, kdy lidé stále naléhavěji cítí potřebu nového spasitele - se v listopadu roku 1999 probudí z třicetiletého bezvědomí jistá žena. Tento lékařský zázrak se jmenuje Rosemary. Její syn, jak se postupně dozvídá, mezitím dospěl: stal se idolem milionů - mladý, tajemný a neodolatelný Andy, silný vůdce, který vede lidstvo do nového tisíciletí. Jen jediná žena zná obě Andyho tváře a jeho původ. (Založil/a: Luchan)

alča87
  16. 4. 2015, 19:49
Je pravda, že jako pokračování tak skvělé knihy, jako je Rosemary má děťátko, je tato kniha slabší, ale mně se líbila. Nebyla tak temná a znepokojivá, ale Ro a i čertíka Andyho jsem si oblíbila. Určitě mi to nezkazilo dojem z děťátka a zklamaná jsem taky nebyla. Jediné, co mě zklamalo byly poslední stránky, takový konec bych čekala u něho autorsky méně zkušeného. Já bych to ukončilo scénou ve výtahu s Andyho tatínkem a větou "Já lžu! Copak to ještě nevíš?" Ty další stránky už za to nestojí, ale zase dávají možnost si znovu přečíst Rosemary má děťátko.
Peetuliska
  22. 2. 2014, 11:58
Pokračovaní Rosemary má děťátko, pro ty kdo nemají rádi neuzavřené konce nedoporučuji, protože tady ten konec je opravdu velmi neuzavřený...
lensha95
  19. 5. 2013, 23:51
Tak tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. A to nejenom obsahově, ale i jazykově. Zajímalo by mě, jak vypadá text v originále, protože v překladu strašně často dochází k záměně mužského a ženského rodu v jedné větě. Také se často baví více lidí a jde těžko poznat, kdo co říká. A navíc mi přišlo, jakoby občas v textu chyběla nějaká věta, protože návaznost textu byla často velmi slabá.
K obsahu ze začátku mě to docela bavilo, pořád jsem čekala, co bude dál, ale čím dále jsem se dostávala tím větším zklamáním pro mě kniha byla. A ten konec.
P.S. Když jsem začala přemýšlet nad anagramem, tak hned první slovo, které mě napadlo bylo správné... čekala jsem, že bude mít nějaký význam pro děj..
Venceslao90
  19. 8. 2012, 17:54
Nejraději bych posledních 5 stránek vytrhal a spálil. Takovým způsobem zazdít a znehodnotit příběh...Jinak si nemyslím, že by pokračování bylo zase tak špatné, ale s ohledem na první díl vyšší hodnocení dát nemůžu. Pokračování je sice docela čtivé, zábavné a nenudí, avšak naprosto postrádá tísnivou a tajemnou atmosféru prvního dílu. No a navíc disponuje dementním závěrem, o kterém úplně nevím co si myslet.

PS: Z toho anagramu se mi nakonec podařilo sestavit jedno podstatné slovo :) Ale chvíli mi to trvalo :)
Ramirez85
  17. 4. 2015, 12:49
Moc se mi líbí ten fakt, že oba dva díly od sebe dělí cca třicet let, ten Levinův popis let šedesátých a poté let devadesátých, kniha je tak nejenom mrazivým hororem, ale i trefně nahlíží, jak se žilo tehdy a jak... no teď už taky tehdy, ale jinak teď :-) Druhý díl je jiný, Levine už si nehraje s tolika odkazy, je přímočařejší, zkrátka jako doby samotné, tam, kde byly šedesátky lenivé, je konec milénia bláznivý a rychlý. Co se mi ale líbilo nejvíc, je opět popis charakterů, a to hlavně, a jak jinak, samotné Rosemary. Závěr knížky už mi pak běžel před očima jako film, stejně tak jako myšlenka, jestli je to všechno jenom iluze anebo fakt. Tam, kde jsem Rosemary má ďěťátko přišel na chuť až na třetí pokus, mi její Syn sedl hned od začátku. Oba díly tak můžu doporučit a to nejenom fanouškům hororů.
Neli.studentka
  27. 5. 2015, 10:27
Nemyslím si, že kniha je zklamání. Je to prostě Ira Levin. Kvalitní, napínavý a nenechá vás v klidu. Samozřejmě, že prvnímu dílu se to zdaleka nevyrovná, ale hlavně závěr vytváří zajímavý pohled na celou věc. A každý si to pak může přebrat po svém. Prostě Levin!
Kitamita
  29. 8. 2013, 21:49
Naprosto zbytečné "pokračování" !!! Četla se mi vcelku dobře, z počátku mě to i bavilo, ale čím dál méně. A jak tu již několikrát bylo napsáno ten konec, co to mělo znamenat.. s prominutím to asi Ira Levin psal na toaletě, když měl rukopis za 5 minut odevzdat, jinak fakt nevím.. a bohužel mi tato kniha úplně zkazila dojem z původní skvělé Rosemary má děťátko :-/
veronikamerika
  11. 4. 2013, 16:42
Ach boze ne, to byla hruza , nedalo se to cist, nejdriv je to jak prirucka jehovistu nebo tech hvezdnych lidi, porad se jen mluvci a mluvi nic se nedeje,nijak to nekonci.Knizku mam daruju.
Sweed
  18. 3. 2011, 10:02
Pro mě tedy velké zklamáni. Raději bych skončila přečtením Rosemary má děťátko, tahle kniha mi výsledný dojem celkem zkazila. Měla jsem pocit, že snad ani není Levinova...
slizzing
  28. 8. 2016, 18:55
Po přečtení jedničky jsem byla nadšená a chtěla jsem vědět, jak se bude dařit Rosemary čelit Andyho otci a jeho přívržencům. O což jsem byla ochuzena. A namísto toho jsem si přečetla příběho o ničem, který byl příšerně zakončený. Bohužel knihu ani nemůžu nazývat hororem, ale spíše zklamáním. Jednička byla parádní, ale dvojka nic moc. Jsou zde i hezké popisné pasáže, ale ty bohužel celkový dojem moc nezlepší.
jane.n
  25. 2. 2015, 19:24
Knížka pro mě byla zklamáním... Občas text nedával moc smysl... A závěr... Čekala jsem prostě něco víc.
Mala_Tygrice
  19. 2. 2012, 10:54
Já si nemyslím, že je ta kniha tak špatná. Je čtivá, napínavá až do konce - závěr je horně překvapující a to by nebyl právě Levin, kdyby konec naservíroval na zlatém podnose, ale klasicky nechává prostor pro pochybování "co to teda znamená?".
Za mě 4* - tj. 8/10 bodů - dva body dolů za velmi rychlý snový závěr, který já osobně nemám ráda (to by mohl psát každý,že se to všechno jenom zdá :) )
Ale nemám problém knihu doporučit, je nadčasová a Levin opět ukazuje, jak je možné s lidmi manipulovat - nadčasové téma a přítomnost Satana bude vždycky cítit na každém kroku.
lusenda
  18. 3. 2011, 16:41
I pre mna je tato kniha velkym sklamanim. Akoby ju pisal niekto iny, kto asi ani nikdy necital ROsemary ma detatko...Je to o to horsie, ze cely preklad je divny. Mnohokrat su zamenene pohlavia osob a to cely dojem z knihy este viac pletie. Na konci som ostala s otvorenymi ustami pozerat, co to ma znamenat. Ved to nema ani hlavu ani patu....