Důvěrná setkání

Důvěrná setkání Originální název: Private entrance

Ikar - 2006
ISBN: 8024908204

Ikar (2006) 8024908204 416

Autorka knihy, KATHRYN HARVEYOVÁ, se do paměti čtenářů zapsala už dvěma romány (Nespoutané sny a Kruté hvězdy), jež sklidily nemalý úspěch, do dnešního dne však vydala přes dvě desítky titulů - její skutečné jméno totiž zní Barbara Woodová. Pod pseudonymem K. Harveyová se tedy neskrývá nikdo menší než tato světoznámá spisovatelka a držitelka mnoha mezinárodních ocenění, jejíž díla se řadí mezi bestsellery. To samo o sobě napovídá mnohé o kvalitě knihy, ne však o jejím stylu, protože v tomto ohledu může být svěží a nesmírně čtivý román Důvěrná setkání pro leckterého čtenáře B. Woodové značným překvapením. Stěžejní děj se odehrává v luxusním rekreačním středisku uprostřed pouště na jihu Kalifornie, natolik odloučeném od civilizace, že se tam nelze dopravit jinak než letadlem. Jde o dokonale vytvořený a udržovaný erotický ráj s velmi příhodným názvem Oáza, kde nic není zakázáno a rozkoš je prioritou číslo jedna. Spolu s hvězdami showbyznysu a pohádkově bohatými návštěvníky tady prožívají nezapomenutelný týden i Coco, Sissy a Ophelia - tři ženy, jež se sem jaksi "nehodí" a zdánlivě spolu nemají nic společného. Spojuje je jediné: všechny vyhrály pobyt v rámci blíže neurčené soutěže, ale účasti v ní si žádná z nich není vědoma. Není to podivné? Staly se součástí promyšleného plánu hlavní hrdinky románu, Abby Tylerové, charismatické ženy se záhadnou minulostí, která je majitelkou těchto svérázných lázní. Abby se už přes třicet let zoufale snaží najít své jediné dítě, které jí bylo ukradeno při porodu, aniž měla možnost ho spatřit. Chce-li se s ním shledat a utišit dlouholetý žal, musí se postavit tváří v tvář minulosti, na niž by nejraději zapomněla. Události v Oáze naberou rychlý spád s příchodem písečné bouře. S nenadálou situací se musí vyrovnat i najatý vrah, který se sem vloudil pod falešnou záminkou, aby "vyrovnal staré účty". Strhující detektivní zápletku s nečekanými zvraty podbarvuje křehká romantika postupného vývoje milostných vztahů jednotlivých postav i živočišnost erotických dobrodružství, která ho provázejí. Kathryn Harveyová se i tentokrát vyznamenala. (Založil/a: Debbi)

Kathryn Harvey Kathryn Harvey
*30.01.1947

Amy
  6. 10. 2010, 15:14
tato knížka se mi líbila...ale četla jsem ji až po dvou přechozích...Nespoutané sny a Kruté hvězdy. Ty se spisovatelce také moc povedly. Akorát mě mrzí, že nejsou zde.. můžete je tam někdo kdo jste knihy četl přidat? mě to nejde...
Díky