Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čtyřhodinový pracovní týden

82%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čtyřhodinový pracovní týden

Podtitul: Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se "novým bohatým"


Originální název: The 4-Hour Workweek: Escape 9-5, Live Anywhere, and Join the New Rich
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Jan Melvil Publishing - 2010
ISBN: 978-80-87270-02-8
Počet stránek: 416
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 36x v přečtených
v knihovně 25x v knihovně
k přečtení 47x k přečtení
právě čte 7x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jan Melvil Publishing (2010) 978-80-87270-02-8 416

Systém „otroč -> šetři -> odpočívej“, kdy člověk v mládí po celé dny dře a vlastní život jakoby odkládá na důchod, se evidentně přežil a Ferriss ve své knize představuje způsoby, jak si užívat života i v produktivním věku. Dokládá, že luxusní životní styl, ještě před dvaceti lety vyhrazený jen milionářům, je dnes dostupný každému – a rychle rostoucí subkultura „nových bohatých“ to jen dokazuje. Stačí chytře využívat všech možností, které nám moderní svět nabízí, a osvojit si několik nových návyků.
Že po žádné radikální změně svého života netoužíte? Přesto vám doporučujeme knihu přečíst – je přímo našlapána neobyčejnými postřehy a praktickými tipy, které jinde nenajdete. A je velmi vtipná.
Kniha „The 4-Hour Workweek“ vyšla poprvé v dubnu 2007, v USA se dočkala 40 dotisků a byla přeložena do 35 jazyků. Český překlad vychází z nového, rozšířeného vydání knihy, které se objevilo v prosinci 2009 a jež navíc obsahuje případové studie mnoha lidí, kteří si životní styl „nových bohatých“ už vybudovali.
Z angličtiny knihu přeložil Aleš Lisa, který má na svém překladatelském kontě mimo jiné i tituly Stephena Coveyho, včetně proslulých „7 návyků skutečně efektivních lidí”.
(převzato z melvil.cz) (Založil/a: -rk-)

(více)  

Štítky

více  
Timothy Ferriss Timothy Ferriss
*1977

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

psychoklara
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 10. 2016, 21:40
Inspirace pro podnikatele, otrávené zaměstnance, cestovatele a všechny, kterým nevyhovuje zajetý životní stereotyp. Kniha je sice primárně určena američanům, ale hned Vám bude jasné, které informace jsou u nás naprosto mimo mísu. To ale neznamená, že v ní nenajdete zajímavé tipy a myšlenky, nebo že se u ní nezasmějete. Hodně mě zaujaly citáty na začátku kapitol (některé z nich jsem dokonce šířila v práci :)). Pokud knihu přečtete s lehkou nadsázkou a nebudete se bát pár kapitol přeskočit, pokud se Vás nebudou týkat, pak si z ní můžete hodně odnést. Třeba rychlokurz rychločtení, nebo prostě jen pár rad do života, jak nahlížet na práci. A nebo jako já především pocit, že nejste jediní na světě, komu se současný systém práce od 9 do 17 s nekonečným množstvím zbytečných porad a bezpředmětné komunikace zdá bez budoucnosti. Díky bohu, že si to lidé začínají uvědomovat a že jsou lidé jako Tim, kteří s tím dokáží něco dělat!
dopperka
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 6. 2016, 10:24
Kniha mě příjemně překvapila, byla velmi čtivá a člověk se u ni nenudil. V knize najdete spousta příkladu z praxe, tipů, odkazů a vlastnich zkušeností autora. Doporučuji přečíst :)
Ondřej Peterka
  25. 6. 2014, 18:26
Některé věci na české prostředí asi neaplikujete, ale určitě jsou tam zajímavé tipy, které využijete. Navíc je vše psané docela vtipnou a zábavnou formou.