Originální název: Prey

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2863-1

Knižní klub (2010) 978-80-242-2863-1 424
Knižní klub (2003) 80-242-1094-0 424

Nový román jednoho z nejslavnějších amerických bestselerových autorů (Kmen Andromeda, Jurský park, Koule a mnohé další úspěšné tituly) je opravdu velice nový i ve svém tématu. Zabývá se totiž možným vědeckým vývojem, který směřuje ke splývání tří progresivních oborů: informatiky, genetiky - a především nanotechnologie, zatím jen teoretické vědy, která počítá s tím, že v budoucnu bude lze vytvářet nesmírně malé, jako setina vlasu na průřezu velké stroje, které změní náš svět k nepoznání.
Jenže k nepoznání může znamenat jak k lepšímu, tak k horšímu. Kořist je příběh o objevu, který neprovázela vědecká odpovědnost a který se mírně řečeno zvrtl.
Hrdina knihy, softwarový odborník Jack Forman, na vlastní kůži zjistí, jaké je stát se kořistí. I když lovcem není žádná šelma s vyceněnými tesáky, ale organizovaný roj nanočásteček. Tím hůř, protože roj se vyvíjí děsivým tempem, generaci od generace se stále víc vymaňuje z lidského područí a hrozí, že se paralelní evolucí vyvine v jiný dominantní rozumný druh, který by se asi s člověkem nerad dělil o nadvládu nad světem... (Založil/a: Rakohammas)

HELLBOY-DB
  22. 7. 2012, 16:24
Pro mě další skvělá kniha od tohoto autora, ve které je během 7 dní odvyprávěn akcí nabitý a čtivý příběh, který beze zbytku zpracoval téma nanotechnologie. ===100%
Peter.Melon
  16. 4. 2013, 13:31
Román který určitě stojí za přečtení.Je to žánr scifi a je velmi zajímavý...Zkuste si jej přečíst i vy.
Faith
  4. 11. 2012, 11:29
První kniha od autora, a líbí se mi. Bohužel jsem našla plno "tmavých míst" - proč to dělají, proč neudělají tohle, ale to už je asi klasika. Závěr možná trochu nesmyslný, pokud si knihu neodložíte a nezapřemýšlíte nad tím, asi nepochopíte. Každopádně 5*.
k0dl
  20. 5. 2011, 15:09
Ač je knížka psaná velice čtivým a akčním stylem (děj se odehrává v pouhých 2 dnech), je bohužel plná nelogičností a nesmyslů. Dle mého názoru autor knihy s tématem nanotechnologií šlápl dosti vedle. Moc tomu nedodává ani závěr, který mě hluboce zklamal.
plobb
  18. 4. 2016, 15:34
Další autorova skvělá kniha. Zaujme o prvních stran. Paradoxně jsou nanotechnologie zpočátku trochu stranou, ale jakmile na ně dojde příběh dostane rychlý spád. 7 dní příběhu jsem zhltal za 3 :) Doporučuji
mirec88
  4. 5. 2014, 21:29
Veľmi dobrá kniha, ktorá je od môjho obľúbeného autora Michaela Crichtona. Sci-fi, miestami hororová kniha, ktorá udrží čitateľa v napätí až do úplného konca. Odporúčam každému.