Originální název: Congo

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7384-011-2

Baronet (2007) 978-80-7384-011-2 360
Baronet (1994) 80-85621-49-5 354

V hlubokém africkém deštném pralese, v sousedství ruin legendárního Ztraceného města Zinj, je v několika minutách brutálně povražděna výprava osmi amerických geologů. Obraz zpustošeného tábora doputuje desetitisíce kilometrů ke Karen Rossové, která má projekt na starost. Videokazeta ukazuje stržené stany, vybavení rozházené v blátě vedle mrtvých těl a v této zkáze jediný pohyb - rozmazaný temný stín postavy. V San Franciscu provádí Peter Elliot, primatolog, pokusy s Amy, nevšední gorilou, která ovládá již 620 posunkových znaků a ráda svými prsty kreslí. Její chování se však poslední dobou stává náladovým. A její obrázky s velkou přesností připomínají stránky z portugalské knihy z roku 1642 popisující starověké Ztracené město. A tak se Amy stává součástí nové expedice do Konga, která zde vstoupí do tajného světa, z nějž cestou ven je patrně jen strašná smrt. (Založil/a: Rakohammas)

HELLBOY-DB
  22. 8. 2012, 18:14
Tato kniha mě od začátku moc nechytla, což se mi u tohoto autora nestává, nesedl mi ten trochu přestřelený příběh. Jasně bylo to sci-fi, ale takové co se odehrává jako že v normálním světě ale při četbě mě tam ne a ne zapadnout. Pro mě takový slabší kousek a hodnocení jen tak, tak ===80%