Originální název: A Case of Need

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7214-976-6

Baronet (2007) 978-80-7214-976-6 326
Baronet (1995) 80-85890-39-9 331

Tento román napsal Michael Crichton ještě jako student medicíny na Harvardově univerzitě. Je to však neuvěřitelně vyzrálá prvotina prozrazující již autorův neobvyklý talent, která získala cenu za nejlepší detektivní román roku. Příběh z autorovi blízkého lékařského prostředí okouzluje dokonalou směsicí napětí, autentických podrobností z lékařské praxe i analýzou tehdejšího amerického zdravotnického systému. (Založil/a: Rakohammas)

scajo
  26. 1. 2013, 11:39
Na prvotinu je to super. Téma nelegálních potratů zapracoval Crichton do detektivní zápletky na jedničku, trochu mi ale vadila občasná přímočarost a jednoduchost, s níž si hlavní hrdina (přitom jen lékař) poradil s každou překážkou. Ale jak už jsem řekl, na prvotinu paráda.
HELLBOY-DB
  5. 9. 2015, 15:37
Od napsání knihy už nějaký ten čas uběhl a tak je zápletka ovlivněna dobou, v níž byl trochu jiný pohled na věc. Ke škodě to vůbec není, protože je to určitá změna proti novějším lékařským thrillerům a když se k tomu přidalo svižné detektivní vyšetřování, tak vznikl vydařený celek, který se hodně dobře četl. ===80%