Cadillac Jack

Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Mustang - 1994
ISBN: 80-85831-15-5

Mustang (1994) 80-85831-15-5 415

Cadillac Jack je kovboj z rodea, který se dá na dráhu překupníka starožitností. Jeho kočovný život plný žen - úzce spjatý s jeho klasickým perleťovým Cadillacem - je neustálým putováním mezi texaskými rovinami s jejich blešími trhy a nahodilými dražbami a washingtonským politicko-společenským ruchem se všemi jeho večírky, tlačenicemi, štěknami a špehy.
Cadillac Jack je chytrá, přesná a vtipná satira sexuálního, politického a milostného, typicky amerického stylu života. (Založil/a: Fabienne)

#satira
Larry McMurtry Larry McMurtry
*03.06.1936

Fabienne
  11. 10. 2012, 16:17
V anotaci se píše, že se jedná o přesnou, vtipnou a chytrou satiru, ale já měla pocit, že jde o příběh, který nikde nezačíná a nikde nekončí... Samotná anotace vypadá zajímavěji než kniha. V předmluvě se autor svěřuje, že se již začíná opakovat, tzv. že vykrádá sám sebe a že se to snažil napravit tímto titulem. Ale vzápětí říká: "Doufal jsem, že ve světě aukcí a bleších trhů najdu nějaké nové, neotřelé věty. Pokud jde o to, mé věty se moc neproměnily, ale stejně jsem knihu napsal, odhodlaný vytrvat, i když možná jen proto, že jiný nápad jsem neměl."
Za sebe bych dodala, že ve mně kniha nezanechala vůbec žádný dojem - to se stává málokdy.