Ztracený svět

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-867-2

Baronet (2006) 80-7214-867-2 414
Baronet (1997) 80-85621-38-X 414 Knižní klub (1997) 80-7176-569-4

Román navazuje s několikaletým časovým odstupem na děj proslulého Jurského parku a líčí další vývoj projektu InGen. Ukazuje se, že ačkoli InGen zkrachoval a investoři, kteří vložili miliardy dolarů do ambiciózního podniku, vklady oplakali, je přece jen všechno trochu jinak. Dokonce i protagonista Jurského parku Ian Malcolm se uzdravil ze zranění způsobených tyrranosaurem, aby se znovu zapletl do dramatických dobrodružství s naklonovanými dinosaury. Spolu s ním a dalšími vědci prožijeme nebezpečná střetnutí se ztraceným světem. (Založil/a: Rakohammas)

VerenaLord
  2. 12. 2013, 13:50
Zajímavá kniha, pro děti fajn počtení, ale celkově námět nijak zvlášť oslnivý, nijak originální a vcelku překombinovaný.
HELLBOY-DB
  14. 2. 2012, 17:42
Co se týká příběhu a jeho srovnání s prvním dílem nezbývá mi nic jiného než konstatovat super dobrodružné sci-fi. Úvod a konec měla sice jednička mírně lepší ale dvojka vede ve zbytku děje, a tím je kniha pro mě víc vyvážená. A co se týká negativ, které jsem zmínil u předchozího dílu, zde jsou eliminovány na snesitelnou mez a proto u mě dvojka dostává plný počet. ===100%
Budulman
  12. 11. 2012, 9:51
Přečteno skoro po dvaceti letech po prvním díle. (ten jsem četl v roce 1993)Nutno říct, že druhý díl nedosahuje kvalit první knihy o Jurském parku, který byl opravdu skvělý a film byl tenkrát oproti tomu moc "medový". (Možná subjektivní názor)U Ztraceného světa jsem už měl neodbytný pocit, že se Michael Crichton už víc držel na uzdě a bohužel to malinko ubralo na atmosféře.Na druhou stranu, poslední čtvrtina knihy má neskutečný spád a přečetl jsem ji jedním dechem.Snad pro aktuální nadšení z téhle poslední čtvrtiny dávám plný počet hvězdiček :o)
haoken
  14. 3. 2011, 22:16
Crightona mám rád. Možná nepíše kdoví jak umělecky, ale dokáže upoutat a jeho knížky většinou "sjedu" tak za 2 - 3 dny. Filmové zpracování otřesné, ale knížka alespoň podle mně dobrá.
jerry69
  5. 4. 2010, 17:49
Tahle kniha je podle mě krajně nedoceněná zejména kvůli naprosto absolutně dementnímu stejnojmenného "filmovému zpracování", které podobně jako Já, robot nemá kromě jména s předlohou prakticky nic společného (snad kromě prostředí). I když alternativní teorie zániku dinosaurů někdo dnes může považovat za klišé