Buď dobrý sám k sobě

Buď dobrý sám k sobě
Originální název: Gut mit sich selbst umgehen
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Anselm Grün Anselm Grün
*14.01.1945

PiGiFr
  11. 2. 2014, 16:46
Prvních 30 stránek knihy je super. Popisuje problém, který má možná mnoho lidí kolem nás. Poté, když autor chce začít rozdávat rady, jak problém řešit, můj zájem prudce poklesl. Ne, že by mě nezajímalo jak to řešit, ale po takovém důkladném popisu situace, když člověk tento problém najde sám u sebe, jako by mu sám najednou začne rozumět a chápat co má dělat a možná už ani nepotřebuje složité návody které uvádí autor. Závěr knihy se mi sice opět začal více líbit, ale reputaci už to nespravilo. Podobně jsem to viděl u více knih tohoto autora. V mnoha věcech s ním souhlasím, ale v některých zase ne. Kdybych mohl ohodnotit jen těch prvních 30 stránek, dal bych 5 hvězd, ale takhle opravdu musím jen 3. Ale neznamená to, že bych ji někomu nedoporučil. Myslím, že tomu, kdo popisovaný problém najde sám u sebe může kniha velmi prospět když už ne návodem, tak aspoň nalezením a pojmenováním toho, co nás může trápit.