Pomalý valčík želviček

Pomalý valčík želviček Originální název: La Valse lente des Tortues

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-142-0

Jota (2012) 978-80-7462-142-0 704

Volné pokračování Žlutých očí krokodýlů je konečně tady! Co nového se stalo od minule? Nejpodstatnější je asi fakt, že Joséphinu potkla ohromný literární úspěch. Ztratila ale manžela Antoina, který zmizel v Keni. Sežrali ho opravdu krokodýli se žlutýma očima? Joséphine se přestěhovala z pařížského předměstí do bohaté čtvrti, zdánlivě bezpečného místa pro život francouzské smetánky. Jaké je to být slavnou, ptá se Joséphine? Je tím člověk šťastnější? Změnilo se všechno, ale vlastně se nezměnilo nic. Její ambiciózní dcera Hortense se právě přestěhovala do Londýna, aby prokázala svůj talent v módním byznysu. Roztomilá dcera Zoé zvolna odrůstá dětství, nikoli bez potíží. Joséphinina egocentrická sestra Iris, notorická lhářka, se bohužel nezměnila vůbec… (Založil/a: al-ma)

Irene
  16. 8. 2015, 19:40
Ve druhém díle přišla trošku změna žánru a příběh byl nejen ze života a milostný, ale také detektivní. Mrtvých jak naseto - no, pár jich prostě je. Přečetla jsem rychle, ale víc se mi líbil první díl. Jsem zvědavá na pokračování, zvlášť potom ještě na Muchachas. Snad to nebude příliš upadat. Oči krokodýlů podle mě 4 hvězdičky, Želvičky už jen 3.