Sestry sudičky

Sestry sudičky

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-640-2

Host (2012) 978-80-7294-640-2 400

Román o rodinných vztazích a lásce ke knihám Otec tří sester, profesor Andreas, mluví zejména v Shakespearových verších a sděluje tak své nejhlubší pocity slovy muže, který už je téměř čtyři sta let mrtvý. Zatímco jiné děti se v idylickém univerzitním městečku Barnwell dívají na televizi, Andreasovy dcery, pojmenované po Shakespearových postavách: Rose (Rosalinda; Jak se vám líbí), Bean (Bianca; Zkrocení zlé ženy) a Cordy (Cordelia; Král Lear), chodí do knihovny. Jsou do knih tak ponořené, že přestože se navzájem mají rády, nenaučily se spolu vycházet. Chápejte, my se navzájem milujeme, jen se prostě nemáme moc rády. A nyní se po mnoha letech vrací domů, protože jejich matka umírá na rakovinu... Dobrá příležitost lízat si rány. Úspěšný a čtivý debut americké spisovatelky Eleanor Brownové je vtipný a vážný zároveň.

Přeložil Tomáš Kačer (Založil/a: jatox)

#vztahy

togaf
  27. 11. 2013, 15:02
Taky bych chtěla mít Shakespeara tak načteného, abych mohla v běžném hovoru používat jeho citáty...A pokud máte sestru, tak Sestry sudičky dostávají hned další rozměr.
ribička
  28. 5. 2014, 20:22
Příjemná pohodovka. Souhlasím, že pro čtenáře se sourozencem má kniha další rozměr. Já osobně mám tenhle styl, kdy se minulost protíná s přítomností, opravdu moc ráda.
chrispe
  5. 8. 2014, 21:21
Velmi příjemná oddechovka, která mi trochu připomínala romány Maeve Binchy. Když jsem tu knihu začala číst, pocítila jsem plíživé nadšení, že to bude jedna z těch knih, které si zařadím do oblíbených. No, nakonec se nestalo. Sestry jsem si oblíbila celkem rychle - ony jsou jako staré známé, takové šablonovité (nejstarší - nejrozumnější, nejmladší - tak trochu hippie benjamínek a prostřední, mlátící se mezi těma dvěma) i jejich podivínské rodiče. Škoda, že nemám nastudované Shakespearova díla - věřím, že by pak čtení tohoto románu dostalo nový rozměr. Taky se mi příjemně četl styl, kterým autorka psala (včetně výborného nápadu vyprávět jako jedna a přitom všechny sestry zároveň). SPOILER jen mě svým způsobem zklamalo to růžové zakončení, kdy všechno dobře dopadne a všichni žijí šťastně až do smrti. (I když... když se nad tím zamyslím, přeci jen bych sestrám nepřála nic zlého.)/// Takže mé původní hodnocení pěti hvězdičkami se ve finále rozplynulo ve tři. Což znamená, že dám čtyři :-)
ivka
  16. 8. 2013, 13:00
Velice čtivá kniha s mnoha moudry. Myslím, že je to kniha , kterou ocení a pochopí člověk, až když už něco prožil.
TrissRc
  13. 10. 2012, 21:34
Krásný citát:
"Já nevím. Čekám, až se začnu cítit stará a dospělá, ale zatím nic. Myslíš, že tohle je to velké tajemství, které před tebou dospělí skrývají? Že se nikdy nebudeš cítit doopravdy dospělý?"
Eleanor Brown - Sestry sudičky
Ztuin
  24. 10. 2013, 9:43
ivko, mluvíte mi z duše:o) Naprosto s vámi souhlasím. Moc pěkná a čtivá kniha. Jsem ráda, že jsem po ní v knihkupectví sáhla (asi mne přilákal přebal knihy :o) - podle mě docela vyvedený).