Znovuzrozený milenec

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-536-0

Baronet (2012) 978-80-7384-536-0 672

Tohrment kdysi býval slavný bojovník a neohrožený vůdce elity upířích bojovníků zvané Bratrstvo černé dýky.
Pak se stala tragická událost, která jej zlomila. Po smrti jeho shellan se z něj stal jen pouhý stín Tohra, kterého bratři znali.
Beznadějně zoufalého, vyhublého a zdeptaného jej našel padlý anděl a rozhodl se, že ho přivede zpět k bratrům. Padlí andělé ovšem sledují pouze své vlastní cíle..
Bratrstvo pomůže Tohrovi z nejhoršího a on se velice pomalu vrací zpět na osudem předurčenou cestu hrdého upířího bojovníka. Vrhá se do boje a spolu s bratry pokračuje ve válce s Bezduchými. Ale stane se další nečekaná věc. Začnou se mu zdát sny a jsou to pravé noční můry. V hrůzných snových scenériích vidí Tohr svou zemřelou družku, jež trpí v zajetí v podivném studeném vězení jakési země - nezemě.
Nejprve mu sny dávají naději, že by milovanou shellan mohl získat zpět a žádá o pomoc padlého anděla. Odpověď na naději i prosbu je o to víc zdrcující.
Tohrment se má naučit milovat jinou a jen tak osvobodí svou družku a vrátí své i její duši mír. Tohr ví, že není schopen milovat jinou ženu. Znamená to, že jak on, tak jeho shellan jsou odsouzeni k věčnému utrpení.
Pak se ale nečekaně objeví žena s temnou minulostí a Tohr si neví se svými city rady.
Vypadá to, že nic nebude jako dřív... (Založil/a: jatox)

Magyana
  29. 9. 2015, 12:10
Zase jsem uronila kroupu. Já, duše cynická, srdce okoralé...
Tohrmentův díl je opravdu jeden z nejlepších - nevím o jediném hluchém místě. Je plný zoufalství i naděje, emocí i akce a dějových zvratů . Dojemný konec vás navnadí na další díl (mimochodem, tohle J. R. Ward vážně umí).
Moreanne
  18. 7. 2013, 18:59
Osobně si tenhle díl řadím mezi nejlepší z celé série. Sice je především zaměřený na Tohrmenta a jeho (novou) ženu, ale to není ani zdaleka všechno **1** Celý díl je neskutečně nabitý dějem, akcí, no a i emocemi, které nenechají jedno oko suché. Teď jen doufám, že Baronet vydá rychle i další díl.