Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1877-8

Ikar (2012) 978-80-249-1877-8 240

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu. (Založil/a: alča87)

Vercinka.
  15. 1. 2013, 9:36
Moc hezky napsaná kniha o životě pákistánské muslimky, mohla by dodat odvahu dívkám v podobné situaci vzepřít se. Vždy po přečtení takové knihy si vážím o to víc svého života a "problémů".
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:45
Teda....nemám slov,občas si ráda přečtu knížku,která ukazuje,jak si žije v jiných národech a myslím a jsem si jistá,že můžeme být rádi za to,co máme,i když si někdy stěžujeme,jak je svět nespravedlivý a nevím co ještě,ale žít v takovém náboženství,kde se k ženám chovají jako ke kusu nábytku to bych opravdu nemohla! Jsem ráda,že i takovéto knihy si můžeme přečíst a aspoň vidíme,jak je to v jiných kulturách,vřele doporučuji si přečíst
janinapako
  3. 6. 2016, 21:13
Knihhy s podobnou tématikou čtu ráda,ale tato kniha ve mě zanecává tak nějak hrůzu, co se děje ještě i dodnes. Určitě knihu doporučuji, je otřesné jaké vládnou podmínky v jiné kulturní společnosti. Nedokáži si představit, že by tímto měla procházet i moje dcera a já proti tomu nic neudělala.
margarethcross
  21. 12. 2015, 13:13
Nikdy jsem si nemyslela, že v dnešním světe mohou existovat taková zvěrstva a je opravdu smutné, že veřejnost předtím zavírá oči. Při čtení jsem jen kroutila hlavou a děkovala za to, co mám. Příběh o dívce, která se postavila své rodině a komunitě a zvolila si cestu svobodného žití mi nejen otevřel oči, ale donutil mě přehodnotit můj pohled na islám. Tak, ve zkratce: Smekám! A jedině doporučuji.
Jituška Mojdlová
  8. 6. 2015, 12:43
Příjemná a čtivá kniha. Příběh podobný jako ostatní biografické knihy autorů z blízkého východu. Opravdu zajímavý příběh o muslimce, která žije v Anglii, ale na druhou stranu nic extra.
xlucka
  8. 8. 2013, 14:31
Velmi čtivá a zajímavá kniha. I když jde o příběh jedné rodiny, ukazuje zajímavé aspekty jejich života. A přidávám se k tomu, že si teď víc vážím svého života.