Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami

CooBoo - 2012
ISBN: 978-80-7447-146-9

CooBoo (2012) 978-80-7447-146-9 360

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání. (Založil/a: alča87)

Beth Revis Beth Revis

Kůstka
  25. 11. 2012, 10:35
Někdy mi jen tak zlehka přišlo, že se autorka motá mezi "musíme zjistit kdo je vrah!", "ta Amy je tak nádherná.." a "jsi příští Otec této lodi!" .. Nevěděla jsem, kudy se vydat, na co se soustředit.. Hlavně jsem strašně přemýšlivá a zkoumavá, takže hned ze začátku "Proč to sakra ty lidi dělaj? Proč se nechaj zmrazit, někam zavřít a odletí kdo ví kam? Rozhodnou se klidně nechat na Staré Zemi svou dceru.. Proč nedožijí normálně jako všichni ostatní a hrnou se na nějakou loď?" Tipla bych to spíše na takové ty poblázněné maniaky do vědy, které nezajímá nic jiného, ale rodiče dítěte.. To mi tam moc nesedělo. Ale asi nad tím vážně moc přemýšlím. Jo a taky mě někdy trochu štvali slova jako "úža, xakru, chucpe".. Asi tamější mluva.. :) Ale abych jen neprskala, tak to je docela zajímavě vymyšlené a promyšlené téma na knížku. :)

"Amy se odtáhne a podívá se mi do očí. Její světlá kůže je plná červených skvrn, oči má nateklé a podlité krví a od nosu k hornímu rtu se jí táhne čůrek hlenu. Otře se rukou a všechno si to rozmaže po obličeji.
Nikdy mi nepřipadala krásnější.
orisi
  20. 1. 2014, 8:26
Pro moji maličkost, velmi dobrý citově promyšlený příběh.Takové zbožňuji. Svižný děj,city jsou v této knize skvěle vykresleny společně s postavami které je prožívají. Takové čtení vyhledávám, plný akce citů a zamilovanosti se špetkou sci-fi. Ženy podle mého umí tento styl vyprávění skvěle podat. AMY KATHLEEN RYAN má podobný styl. Tyto dvě dámy mě učarovaly a to pořádně !
Tardis
  23. 12. 2014, 11:35
Původně jsem se zdržela hodnocení, ale s odstupem mám z knihy čím dál lepší dojem, protože z paměti zmizelo to, co mi připadalo unylé a stereotypní a zůstalo to dobré- kupodivu je toho dost. Líbí se mi téma společenství lidí v lodi někde ve vesmíru, a jak vyplyne v dalších dílech, autorka ho využila zajímavým způsobem.
Blueberry
  24. 4. 2014, 15:00
Moc, moc , moc líbilo. Po dlouhé době se mi nepodařilo odtrhnout oči od knížky. Je to sice trochu naivní příběh, laděný jako krimi sci-fi s prvky romance, ale to vibrující napětí mezi Amy a Synem je tak roztomilé a tak hřejivé! Opravdu moc, moc, moc líbilo a tuším, že je v mých silách autorce odpustit pár drobných nedostatků, kterými Loď mezi hvězdami oplývá. Už teď se úža těším na druhý díl. Xakru, snad se k němu brzy dostanu. =P
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:21
Moc hezká romantická knížka se zajímavým námětem. Jediné, co se mi vážně nelíbilo, bylo oslovení "Otec" a "Syn". Když ho Amy oslovovala "Synu", znělo mi to vážně divně.
yanniss
  17. 11. 2012, 10:26
Musím říct, že jsem od této knížky asi čekala něco úplně jiného. Najednu stranu jsem byla trošku zklamaná, ale na druhou se mi ta knížka velmi líbila. Četla se hezky a docela rychle. Po druhém díle uřčitě sáhnu :)
Vé-Vé
  29. 3. 2014, 18:03
Taková naivní pohádka.
Knížka má ohromný potenciál, ale autorka ho prakticky nevyužila a vyhodila do vakua. Možná jsem neměla být tolik natěšená, možná by mě to nadchlo být o 5 let mladší .. škoda
Jacinda
  9. 8. 2016, 21:43
Tak tahle slabota pro mě byla neuvěřitelným zklamáním. Tak jak se děj výborně rozjel a první kapitola mě zcela pohltila, prakticky druhou kapitolou ubrala o 70%. Fajn to by se ještě dalo, stejně jako přetrpět šílené obraty xakru (ani to neumím napsat), chucpe nebo úža. Ale celou knihu prosakuje humanismus jako močka čerstvě pohnojenými poli. Výsledkem je, že v mých očích je Amy naivní kráva, Syn dementní blbeček a Otec jediná osoba, které do poslední chvíle fandím. Ale co čekat. Autorka evidentně nedokázala oduvažovat přirozené lidské chování. Paní by měla zkouknout sérii Stargate universe, tam se lidi aspon jakžtakž chovali normálně. A jak to dopadlo? Inteligentní člověk ví, že jediná úspěšná forma vlády je osvícenský absolutismus. Nic ostatního lidskou demenci nezkrotí. Obzvlášť, když na tom visí úspěch kolonizace jiné planety. Ohromný potenciál pohřbený v humanistických sračkách. Ach jo
polkoter
  9. 9. 2012, 10:36
Tak jako první musím zmínit obálku, je vážně krásná. Příběh se odehrává ze dvou pohledů - Amy a Syna. Bylo zajímavé sledovat jak rozdílně vidí různé situace. Myslela jsem si, že to bude spíš romantická knížka, kde budou navíc pátrat po vrahovi, ale to jsem se spletla. Romantiky tam opravdu moc nenajdeme, ale to podle mě vůbec nevadí. Knížka se mi moc líbila a už se těším na další díl :)
Angel Writie
  31. 8. 2016, 16:21
Tuhle knížku jsem začínala číst asi před rokem a tehdy mě ještě moc nechytila, protože jsem nesnášela takové ty příběhy, kde se člověk musí zamyslet nad každým činem, co postava udělá, ale i tak mi přišla celkem zajímavá a už asi rok se to chystám znovu dočíst.