Let číslo TPA 545

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Baronet - 1998
ISBN: 80-7214-064-7

Baronet (1998) 80-7214-064-7 341

S mistrovstvím sobě vlastním spojil Crichton v tomto románu napětí s autentickým prostředím letového provozu. Letadlo na lince z Hong Kongu se dostane do fatálních turbulencí a celý vnitřek kabiny je zničen. Přesto se letadlu podaří přistát a následuje vyšetřování vedené za velkého zájmu znepokojené veřejnosti. Současně však probíhá velký obchod mezi výrobcem tohoto typu letadel a Čínou, a tak někteří lidé mají velké obavy z možných závěrů o příčinách nehody… (Založil/a: Rakohammas)

scajo
  11. 12. 2014, 17:01
Crichton - jakkoliv ho mám rád - má někdy problém udržet na uzdě svou zálibu ve vědě a technických detailech, které 99% čtenářů nepobere. Ale stejně tak se mu někdy podaří nadávkovat odbornosti tak perfektním způsobem, že při čtení žasnete nejen nad parádní zápletkou, ale i nad tím, že se chytlavou formou dozvídáte věci, které neznáte a které si zaručeně budete pamatovat. A právě to je případ Letu číslo TPA 545. Jde o vynikající knihu, která nabízí strhující vyšetřování nelogických událostí při jednom tragickém transpacifickém letu a která je zároveň znepokojivým pohledem na soudobé televizní reportéry, jimž jde víc o sledovanost než o pravdu. Výsledkem je senzační počtení, během kterého se dozvíte spoustu zajímavostí o letadlech a možná se na ně začnete dívat trochu jinak než dřív. Přečtěte si to. ;-)
LadysR2
  26. 1. 2013, 13:15
Slušnej mazec, kde prachy znamenají víc, než pravda o neštěstí. Další důvod, proč jsem sháněl další knihy od Crichtona
HELLBOY-DB
  3. 3. 2012, 21:24
Od této knihy jsem nic neočekával a tak mě velice překvapilo, co si autor pro mě nachystal. Příběh o letecké nehodě, a že když se jedná o peníze, jde stranou i pravda o tomto neštěstí. Autor jede s dějem od začátku na plný plyn. Za polovinou už knihu nebylo možno odložit, aniž bych se dozvěděl, jak to všechno dopadne. Crichton je machr ===100%
Aratar
  30. 12. 2014, 14:24
Michael Crichton je opravdový mistr moderního detektivního románu. Hned na začátku knihy se totiž dozvíte, co se stalo, ale to samozřejmě není to hlavní, mnohem důležitější totiž je, PROČ se to stalo. Autor nám pak kousek po kousku skládá obraz, v němž vše v posledních dvaceti stranách přesně zapadne na své místo. Výborná kniha.
Novinha
  6. 11. 2012, 11:54
Po této knize jsem sáhla bez představy, co mě čeká, ale s vědomím, že Crichton mě nezklame. Děj se točí okolo vyšetřování letecké nehody a odehrává se především ve firmě, která letadla vyrábí. Crichton s brilantností sobě vlastní popisuje technické detaily uvěřitelně a srozumitelně, až čtenáře popadne chuť zjistit si něco víc o tak složitých strojích. Zároveň nás zavádí do prostředí obrovské korporace, kde nic není tak jednoduché, jak to vypadá, a kde intriky hrají hlavní roli. Druhá dějová linka, která se objeví v knize později, popisuje práci médií, především televize a jejích reportérů. Toto nahlédnutí do zákulisí je velmi poučné a dle mého názoru trefné.
Děj celé knihy je od začátku do konce napínavý a ke konci tak, že je těžké knihu odložit a nedočíst, i kdyby měly padat trakaře.
haoken
  28. 7. 2011, 20:24
Crightona mám rád a tuhle knížku jakbysmet. Napínavý příběh popisující havárii letadla a vyšetřování její příčiny. Autor se také dotkl toho, jakým způsobem nám televize předává informace o událostech.
k0dl
  28. 5. 2011, 3:13
Pro mě příjemné překvapení, Michael Crichton nepíše sci-fi (Koule, Jurský park), ale i romány z reálného prostředí. Jedná se o napínavý a strhující román ze zákulisí vyšetřování letecké nehody společností vyrábějící letadla a vlivu médií na naše vnímaní okolního světa.
Alexander.Browning
  23. 4. 2010, 8:05
Výborný román o havárii letadla.Líbí se mi.Hodnotím 80 procent.Určitě stojí za přečtení.Zapůsobyl na mě.Michaela Crichtona je škoda!Plno technických údajů ale i napínavého děje je tento skvělý román.