Člověk na konci

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-617-3

Baronet (2004) 80-7214-617-3 224
Odeon (1977)

Snad nejvíce vzrušujícím rysem Crichtonových knih byla vždy autorova schopnost najít hypotetické originální využití moderních technologií a současně vidět problémy, které by mohly v popsaných souvislostech vzniknout, vytvořit příběh a podat jej věrohodně a napínavým stylem. V případě muže, který je na konci nejen svého osudu ale stane se doslova periférií počítače, se dostal do ohniska autorova zájmu problém ovlivňování lidské psychiky výpočetní technikou, jenž je dnes možná aktuálnější než v době napsání knihy a i přes obrovský vývoj, kterým mezi tím počítače prošly, neztratily autorovy vize nic ze své reálnosti. V Člověku na konci Crichton nezapře ani svou inklinaci k lékařství ani k detektivnímu žánru. Drama se odvíjí ve stále se zrychlujícím tempu stejně jako pacientova nemoc ovlivňovaná počítačovým čipem. Jaký bude výsledek experimentálního léčení? (Založil/a: Rakohammas)

Rames
  19. 11. 2014, 12:25
Kniha se čte dobře , technické termíny nejsou nijak odborné a příběh plyne hladce. Autor se nesnaží ohromit svými znalostmi ale vplétá je do úst nenásilně svým postavám .
Peeters
  9. 4. 2013, 16:27
Některé knihy stárnou evidentně rychleji anebo je dnešní doba až moc hrr. U tohoto díla je to ke škodě a věřím, že v roce vydání to musel být bestseller. Nyní, v době kdy rozebíraná technika chátrá pod nánosy prachu v technických muzeích už potenciál knihy vyčpěl. Není to špatná sonda coby-kdyby, ale Andromeda mě brala víc.
Prcek008
  8. 12. 2014, 0:24
Pro mě zatím nejslabší Crichton. Zastaralost techniky by mi nevadila, možná naopak nabízí zajímavý náhled do historie počítačů, ale první polovina knihy je trochu zmatečná a k postavám jsem si tak nevytvořil bližší vztah. Potom se děj trochu sebere, ale kvalit jiných autorových knížek zdaleka nedosahuje.
tomashr
  24. 5. 2011, 14:29
Docela mě udivuje nízké hodnocení této knihy. Je to velmi slušná sonda do možných rizik lékařské vědy, zpracování a čtivost taky výborná. Možná je pro dnešní čtenáře problémem to, že se popisuje výpočetní technika dnes již zastaralá, ale i tak...