Tudorovci

Tudorovci

Podtitul: Milenky a levobočci Jindřicha VIII.

Ottovo nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7451-078-6

Ottovo nakladatelství (2011) 978-80-7451-078-6 296

Historička Philipa Jonesová nás zavádí hluboko do spleti tajemství a přetvářky tudorovského dvora. Poprvé předkládá kompletní příběh milostných afér Jindřicha VIII. s názvem Tudorovci. Osud šesti žen Jindřicha VIII. zná každý: rozvedená, sťatá, zemřelá, rozvedená, sťatá, přežilá. Avšak za tímto slavným příběhem se skrývá pravda daleko složitější. Výjimečné, zamlčované příběhy dalších žen, které Jindřich miloval, ale nikdy si je nevzal, milenek, které se staly královnami - a jeho četných nemanželských dětí, uznaných i neuznaných. Jindřich VIII. je často zobrazován jako sukničkář, ale Tudorovci odhalují novou stránku královy povahy. Jindřich celý život hledal ideální ženu. Byl romantikem, velmi rád zamilovaným, ale žádná z jeho milenek jej nikdy plně neuspokojovala, všechny byly nakonec vystřídány. (Založil/a: alča87)