Originální název: The Great Train Robbery

ISBN: 80-204-0304-3

Mladá fronta (1992) 80-204-0304-3 222
Mladá fronta (1978) 23-053-78 254
Mladá fronta (1975) 254

Bravurní román o velké vlakové loupeži z roku 1855, který velice poutavě popisuje společenský život jak nižších, tak i vyšších vrstev společnosti viktoriánské Anglie. Navození atmosféry umocňuje používání slangových výrazů a argotu, který je obvykle přeložen do češtiny a v poznámce pak uveden v originálním tvaru s případným popisem jemných odlišností od použitého překladu. (Založil/a: Rakohammas)

vladislaus
  27. 6. 2016, 17:54
Autor v knize exhiboval v používání slangu a to mi dost vadilo. Také se věnoval přílišnému popisování viktoriánské doby. Obojí sice mělo svůj účel, ale já bych preferoval přímočarejší popis loupeže. Její výsledné provedení bylo vskutku skvostné.
HELLBOY-DB
  22. 7. 2012, 16:31
Co jsem zatím měl tu čest, tak knihy od Crichtona mě zatím nikdy nezklamaly a toto je další z nich. Excelentně napsaná příprava a průběh velké vlakové loupeže a jak je u autora zvykem při čtení silně návyková. ===100%
matrosh
  30. 7. 2011, 10:25
Mistrně napsaná knížka kombinující věcný rozbor skutečného zločinu s prvky dobrodružného románu. Na rozdíl od ostatních Crichtonových knih nepracuje s prvky sci-fi ani fantasy a o to věrohodněji působí. Je to zatím asi nejlepší knížka, kterou jsem v daném žánru četl.