Základy systemické terapie

Základy systemické terapie
Originální název: Einführung in die theoretischen Grundlagen der systemisches Therapie

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-3521-4

Grada (2011) 978-80-247-3521-4 111

Samostatný psychoterapeutický směr systemická terapie vznikl na začátku osmdesátých let 20. století jako další fáze vývoje rodinné terapie. Metody a techniky systemické terapie se však už dlouho používají i v jiných terapeutických školách a v nejrůznějších aplikačních oblastech. Kurt Ludewig patří k první generaci systemických terapeutů a je autorem několika základních publikací v oboru. Tuto svou knihu koncipoval jako úvod do problematiky, shrnuje v ní pregnantním a srozumitelným způsobem základy systemické terapie. Autor popisuje nejprve podstatu systemického myšlení na úrovni biologie, neurověd, sociologie a systemické teorie, v druhé části jsou pak představeny základy systemického jednání v terapeutické praxi.

Kniha se stane cenným průvodcem jak pro studenty psychologie a příbuzných oborů a zájemce o systemickou terapii, tak i pro psychology a terapeuty. (Založil/a: al-ma)

Keatin
  15. 4. 2013, 19:33
První část zaměřená na systemické myšlení mi upřímně dala zabrat. Druhá část věnovaná klinické teorii byla již srozumitelnější a praktičtěji zaměřena. Tato publikace mi osvěžila paměť ohledně systemiky a přinesla praktické rady. Doporučuji těm, kteří již mají o systemice něco načteno, určitě to neposlouží jako exkurz k seznámení se tímto přístupem a terapií.