Farář Wakefieldský

Farář Wakefieldský Originální název: The Vicar of Wakefield
Poprvé vydáno celosvětově: 1766

Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1954)

Román vypráví o osudech vikáře Primrose a jeho rozvětvené rodiny, která žije na první pohled idylickým životem na venkovské farnosti. Tento poklid však naruší nečekané zchudnutí rodiny od nějž se začíná odvíjet další děj. Veskrze jednoduchý příběh vypráví o zmařených sňatcích, bezohledném chování, ztracených dětech, požáru, vězení, různých převlecích i mylné identitě. Většina postav jsou podobně jako hlavní hrdina - lidé ctností, snadno se však uchylují k naivnímu až hloupémujednání, což je činí zranitelnými a zhoršuje jejich situaci. Farář je hlavním vypravěčem. To je často samo o sobě zdrojem komických a ironických momentů, které jsou vyplněny dalším vyprávění. (Založil/a: Inzago)

Oliver Goldsmith Oliver Goldsmith
*10.11.1728 - †4.4.1774

Roose
  22. 11. 2014, 9:54
Další z mnoha knih, ke kterým jsem se dostala v rámci čtení povinné četby. Tohle je jedna z těch kratších, čtivějších, u kterých jsem se i bavila. Pozn. čteno v originále.