Černobílé idoly i jiní

Černobílé idoly i jiní
Originální název: Černobílé idoly i jiní
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Kromě textů z Cibulkových pamětnických kalendářů o hvězdách stříbrného plátna obsahuje kniha naprosto nové a dosud nepublikované informace, které autor vypátral pomocí dobového tisku a hlavně díky rozhovorům s pamětníky. Velký prostor co do obsahu i velikosti dostaly fotografie, reprodukce artefaktů či upomínkových dokumentů i vlastnoruční podpisy všech osobností – slavných, i těch méně slavných. Kniha se totiž věnuje také hercům a herečkám, kteří shodou okolností velké popularity nikdy nedosáhli, ačkoliv ztvárnili desítky rolí domovnic, prodavaček, služtiček, komorníků či milovníků. Najdete je v této knize a ve filmových titulcích 30. let minulého století pod vyjádřením. (Založil/a: alča87)

alča87
  19. 8. 2012, 16:46
Jsem milovník filmů pro pamětníky, takže tato kniha nesměla chybět v mé knihovně. Pravidelně ji otevírám když si chci najít informace k herci/herečce, která je zrovna na obrazovce. Škoda jen, že je tam těch informací pomálu. A plno herců chybí.
veronica 01
  17. 9. 2013, 17:44
Trochu mi unikl smysl tohohle díla. Autor je bezesporu nadšenec, ale co to má za smysl napsat o každém herci deset řádků a konec? Co z toho? Knihu jsem dostala jako dárek, a tak jak se říká, darovanému koni za zuby nekoukej. Je to pro mě další kus do sbírky. Aspoň, že většina fotek je celkem slušných.