Rozmarná léta českého filmu

Rozmarná léta českého filmu Originální název: Rozmarná léta českého filmu
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jádrem celého projektu je cyklus dvaceti dokumentů s názvem Rozmarná léta českého filmu, které pro Českou televizi připravuje v produkci Vachler Art Company režisér Petr Vachler. Jednotlivé díly, stejně tak jako kapitoly knižního vydání, se snaží formou jakési filmové kroniky zmapovat rok od roku nejzásadnější události, okamžiky, historické milníky a tvůrčí počiny v našem domácím filmovém světě posledního dvacetiletí, včetně historického exkurzu do doby zdánlivě nedávno minulé, originální výpovědi, názory (Založil/a: alča87)

kajas1993
  14. 9. 2014, 0:29
Velmi pěkně napsaná "příručka" pro každého fanouška polistopadových českých filmů. Chválím zvolenou formu knihy, není zde pouze přehled natočených snímků, čtenář se dozví i o důležitých kulturních událostech (prodej Barrandova atd.). Na mne osobně hodně zapůsobilo vylíčení osudné autonehody Jana Potměšila nebo vyprávění Ondry Vetchého o umírajícím otci.