Příliš brzy unavená demokracie

Příliš brzy unavená demokracie Originální název: Příliš brzy unavená demokracie

Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-458-8

Portál (2009) 978-80-7367-458-8 280

Jacques Rupnik je známý politolog specializující se na východní Evropu. Studoval na Sorbonně v Paříži a na Harvardské univerzitě v Cambridgi. Od roku 1982 je profesorem na Institutu politických studií v Paříži. Je autorem několika knih o východní Evropě a evropské integraci. V rozhovorech s Karlem Hvížďalou reflektuje politický vývoj především ve středoevropských zemích, hodnotí postupující proces od mravního étosu disidentů k voličsky nevěrohodnému boji o moc. (Založil/a: alča87)

prkali
  15. 5. 2016, 15:54
doporučená povinná četba pro každého zvídavce se zájmem o politiku, historii, svoji zem, Evropu, Svět, lidi, člověka - bližního svého
názvy některých kapitol:
11. září 2001
Politika má být transparentní, soukromí nedotknutelné
S demokracií musí začít každý doma
Komunisté v Čechách a na Moravě
Tlustá čára aneb každý chce status oběti
O krizi Evropské unie
Vzestup a pád neokonzervatismu v USA
z komentáře Josefa Chuchmy, redaktora Mladé fronty Dnes:
Rozhovory Karla Hvížďaly s Jacquesem Rupnikem svou fragmentarizovanou soustavností reprezentují určitý typ myšlení o civilizaci, politice a společnosti (zejména té české) ve formě dialogu...
"Pokud bude při četbě naší knížky mít někdo dojem, že mluvím o některých bolestných epizodách československých dějin minulého století příliš ostře, tak se omlouvám a mohu jen dodat jako polehčující okolnost, že jsem se to učil u Pavla Tigrida. A také od disidentů, kteří vedli podobné debaty," říká na jednom místě Jacques Rupnik.
Kdo tento svazek drží v ruce, může ta slova vzít i jako výzvu: Nebát se a číst!