Výhonek osmilisté růže

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0125-0

Plus (2012) 978-80-259-0125-0 296

V románu islandské autorky se dvaadvacetiletý vypravěč vydává na cestu z rodného severského ostrova do horského kláštera v blíže neurčené zemi na kontinentu. Čtenář si teprve postupně skládá drobné i velké události, které vypravěčově cestě předcházely: láska jeho nedávno zemřelé matky k zahradě a květinám, náhodné zplození vlastní dcery s takřka neznámou dívkou, pravidelné večeře s autistickým bratrem a starým otcem, který vaří podle matčiných receptů. (Založil/a: al-ma)

Auður Ava Ólafsdóttir Auður Ava Ólafsdóttir
*??.??.1958

V.A.
  3. 2. 2013, 14:37
Je to taková velmi příjemná knížka, popisující život mladého muže, který neví, co se sebou. A dřív než to stačí vymyslet, sám život mu to ukáže :)
HelenaP
  13. 7. 2014, 8:59
Ta knížka ukazuje prostou krásu věcí, po přečtení pocit klidu a spokojenosti. Líbil se mi i čistý styl a kompozice, v každé krátké kapitolce bylo něco, co cinklo :o). Velmi milé překvapení, autorku jsem dosud neznala.