Cesta k mým matkám

Cesta k mým matkám
Originální název: Cesta k mým matkám
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-148-2

Jota (2012) 978-80-7462-148-2 264

Syrový a bolestný autobiografický příběh ženy, která si celý život přála najít biologickou matku. Léta chtěla najít svou biologickou matku. O to víc nyní, když je sama matkou dvou dětí. Chtěla by poznat ženu, která dokázala opustit své dítě. Má pocit, že do jejího vlastního mateřství se otiskují stopy, které jí nepatří. Opuštění dítěte považuje za největší hřích. Protože právě ona byla jako miminko dána k adopci? Na druhé straně je vzor matky, která adoptuje a bere do pěstounské péče jedno dítě za druhým, z nichž málokteré zůstane ušetřeno tvrdých ran a psychického týrání. (Založil/a: al-ma)

Edith Holá Edith Holá
*??.??.1973

rozesivacka
  20. 1. 2016, 6:30
Tak po dlouhé době jsem se s výběrem knihy netrefila. Tohle mi absolutně nesedlo. Námět zajímavý, občas v textu i probleskla kapitola, která mě zaujala, ale celkově mi to přišlo spíš jako zveřejnění osobního deníčku, který nikdo před vydáním necenzuroval. Nebavilo mě číst veškeré detaily komunikace mezi autorkou a jejími adoptivními rodiči, kompletní facebookové zprávy s novou rodinou nebo když řešila rodinné neshody a spory příliš do detailu. Celkové vyznění a sdělení se pak utápělo v těchto detailech.
Cibulea
  1. 6. 2014, 17:57
Nečekala jsem, že knížka bude takto silná, zacvičila mi s nervy. Jedna z knížek, na které budu vzpomínat. Rozhodně doporučuji.