Tajný život Salvadora Dalí

Tajný život Salvadora Dalí Originální název: The Secret Life of Salvador Dalí

Slovart - 2004
ISBN: 80-7209-582-X

Slovart (2004) 80-7209-582-X 394

Dalí odhaluje svá tajemství takřka bezohledným způsobem. Kniha je vášnivou autobiografií umělce-génia. (Založil/a: fix.a)

Salvador Dalí Salvador Dalí
*11.05.1904 - †23.01.1989

Reetri
  25. 7. 2012, 19:37
"Jediný rozdíl mezi šílencem a mnou je ten, že šílenec je šílený a já ne.", "Ať už chci nebo ne, já jsem surrealismus." -
Dalí je nepředstavitelná osobnost! O jeho malířství jsem projevovala zájem už dříve, když jsem se však nedávno dostala k této knize, stal se pro mě doslova posedlostí. Ještě nikdy nikdo nepopisoval věci tak jako on. Sympatizuji s jeho abnormálním podivínstvím a také jeho ohromnou, bezednou náklonností (závislostí) ke/na Gale. Skláním se před tímto bizarním uchvacujícím géniem.
Tajný život je moje první autobiografie, kterou jsem četla. Ale upřímně pochybuji, že by ji jiná kdy předčila. (Uvidíme.)
PS: Dojal mne nezapomenutelný a výstižný výrok na konci knihy: "Nebe nemůže být nalezeno ani nahoře, ani dole, ani napravo, ani nalevo, nebe bude nalezeno přesně uprostřed prsou člověka, který má víru."