Proměna českých zemí ve středověku

Proměna českých zemí ve středověku Originální název: Proměna českých zemí ve středověku
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nakladatelství Lidové noviny - 2012
ISBN: 978-80-7422-140-8

Nakladatelství Lidové noviny (2012) 978-80-7422-140-8 632

Tento svazek edice Česká historie pojednává o 13. století, podle mínění většiny historiků o době, která nejvíce přeměnila tvářnost, fyzickou i duchovní, naší země. Je to epocha posledních Přemyslovců a jejich nebývalého mocenského vzestupu, ale také německé kolonizace, zakládání měst, rytířské gotické kultury a emancipace křesťanské církve. Klápšťova kniha však nepřináší její faktografické shrnutí, jedná se jí spíš o postižení vnitřních souvislostí. Autorova přemýšlivost a profese archeologa mu k tomu dávají překvapivé množství nových impulsů. (Založil/a: Jungolink)

CarolineS
  12. 6. 2013, 18:28
Zajímavá kniha, která podrobně pojednává o problematice 13. století v českých zemích. Určitě bych ji ale doporučila lidem, kteří se o historii zajímají hlouběji, protože pro laiky asi nebude tak úplně stravitelná. Členění publikace je přehledné, dobře se v ní orientuje, vše doprovází spoousta literatury týkající se daného tématu. Líbily se mi i zajímavé ilustrace... Zatím jedna z nejlepších odborných knih, co jsem četla.