Kde hledat poklad

Kde hledat poklad

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Sbírka fejetonů, črt a postřehů o životě kolem nás. O práci, psaní a publikování, o literatuře, dějinách, cestování, sportu a umění, o politice, lásce i každodenních potížích. (Založil/a: salahadin)

salahadin
  23. 8. 2012, 12:21
Unikla mi podstata díla. Pokud chce autor komentovat dění ze svého vlastního zorného úhlu pohledu, tak samozřejmě může. Ale měl by tak činit zajímavě, čtivě, s nadhledem. To Jurman neumí. Nevím, možná neumím číst mezi řádky, nicméně některé kapitoly na mě působí dojmem, že se na jednu stranu chce autor glorifikovat jako majitel patentu na rozum a na druhou stranu pošpinit své nesympatizanty. Takže na mě působí tento jeho počin jako "podívejte se, jací jsme já a můj synáček borci". Ale je to můj subjektivní dojem. Několik částí textu mi přišlo zajímavých, většina z mého pohledu celkem o ničem.
Borovecký
  8. 11. 2012, 15:41
Vynikající fejetony! Několik čísel se skutečně zaobírá zbytečně osobními problémy autora, ale nakonec proč ne? Takový Vaculík píše skutečně jen o sobě. Většina je však čtivá, zajímavá, psaná s nadhledem a často velmi humorná. Žádnou glorifikaci tam nevidím. A nesympatizující ať se brání a píší taky. To je demokracie!