Divoši

Originální název: Savages
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2012

Knižní klub (2012) 288

Chon a Ben pěstují marihuanu, velmi kvalitní marihuanu. Svým zákazníkům ji dodávají přímo, a to se samozřejmě nelíbí ani drogovým kartelům, ani jejich bossům. Proto unesou a uvězní Chonovu a Benovu milou O a přislíbí její navrácení, pokud jim budou Chon a Ben tři roky dodávat své vyhlášené zboží. Nebo ji vyplatí – výše výkupného je však až podezřele podobná zisku za ono tříleté období pečlivé produkce. Chon a Ben peníze nemají – nezbývá tedy než okrást ty, kteří je okrádají o výdělek a milovanou O o svobodu… (Založil/a: malc8k)

Don Winslow Don Winslow
*31.10.1953

katheriin
  28. 2. 2014, 22:44
Většina už asi viděla film, ale nejdříve byla kniha.. tak mi to nedalo a musela jsem ji hned přečíst.

A je fakt skvělá! Dokonce si myslím, že je to to nejlepší, co jsem v poslední době četla. Spolu s Hrou o trůny.

Není to určitě kniha, kterou bych si přečetla sama od sebe, protože je o drogách, sexu, zbraních, násilí, plážích. Knihy o zbraních a drogách opravdu nemusím. Myslím si, že je toho kolem nás už tak hodně, ale tahle kniha se čte jedním dechem.

Příběh má opravdu spád a pořád se něco děje. Líbí se mi, že autor neztrácí čas žádnými dlouhými popisy. Je to napsané tak chlapsky, ale přesto se v tom ztrácet nebudete.

Hlavní hrdinové jsou každý něčím charakteristický. Chon je chladný a realistický. Ben chce na světě lásku a mír. Ophelii baví nakupování. Vlado je násilnický hovado. Elena se zdá být svině, ale dělá, co musí. Dennis je úplatný skřet, který chce jen zabezpečit rodinu.

Nic není jak se zdá a postavy se nedají zaškatulkovat jako "ti dobří a špatní".

A to mě fakt moc baví!
DannyBoy80
  9. 11. 2012, 9:54
Čte se to dobře a rychle, ale opravdu žádná zázračná literatura to není. Nemá to žádnou hloubku nebo myšlenku, natož přesah. Jsem zvědav na film teda.
tresnulka
  1. 5. 2013, 9:47
Viděla jsem film a ten podle mého nazoru byl lepší než kniha.Možná to je tím,že jsem první viděla a až po tom četla?To už nechám na každém z vás :-)
Pita
  7. 1. 2013, 19:42
Knihu jsem objevil vlastně náhodou a i když jsem věděl jak dopadne tak jsem se po celou dobu náramně bavil. Autorův slohový styl je opravdu velice čtivý a neotřelý a né nadarmo je přirovnáván k Chucku Palahniukovi.

Příběh milostného trojuhelníku plný drog, sexu, napětí a násilí který vygraduje v nerovný boj trpaslíka s obrem. Znamenité!

Olivere Stone za ten svůj přitočenej konec filmu si dej facku!