Bratři ohnivého srdce

Bratři ohnivého srdce Originální název: Bratři ohnivého srdce
Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Albatros - 1990

Albatros (1990) 326

Historický román je zasazen do doby končících husitských válek. Je dávno po smrti mistra Jana Husa i Jana Žižky a husitské vojsko, vedené Prokopem Holým-Velikým, stojí právě před Domažlicemi, těsně před bitvou. Všechny události jsou sledovány očima dvou dospívajících kluků - práčat, staršího Martina Hory a malého kulhavého pasáčka Matěje Vrabčáka. Po bitvě u Domažlic se chlapci dostanou na jednání českého poselstva na koncilu v Basileji, zúčastní se obléhání Plzně, na čas se rozcházejí a sejdou se znovu až po nešťastné bitvě u Lipan. (Založil/a: al-ma)

Rames
  3. 3. 2014, 11:12
Už při otevření knihy nás potěší velikost písma, které ocení především starší ročníky. Ty ale mnohem méně nadchne obsah románu který je určen dětem, snažícím se přiřadit k letopočtům jakékoli záchytné body. Nejenom nevěrohodnost činí toto dílko nezajímavé ale hlavně vyjadřování postav a absence sebemenší zápletky.