Pařížská zastavení

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Pragoline - 2005
ISBN: 80-86546-40-3

Pragoline (2005) 80-86546-40-3 214

Kniha MUDr.Jana Cimického CSc. a Zbyňka Stárka vznikla na základě hlubokého vztahu autorů k městu na Seině, Paříži. Je rozdělena do dvanácti zastavení na nejkrásnějších místech města. To poslední, třinácté, je zastavením na letišti se slavným hercem Philippe Noiretem. V knize najdete i rozhovor s Jean Paul Belmondem, Annie Girardotovou, Jeanem Lefébrem a Jean Maraisem. Je zde i řada zajímavostí ze života herecké legendy Gérarda Philipa, vzpomínka na Jeana Gabina, který se proslavil v roli komisař Maigreta, povídání o zpěvačce Dalidě a světoznámé šansoniérce Edith Piaf. Mnohá ze setkání s významnými osobnostmi pomohl zprostředkovat dramatik Robert Thomas, kterému patří další stránky knihy. Vedle původních plánků, barevných fotografií města a černobílých s autentickými snímky herců, najdete v knize povídku o Robertu Hosseinovi o chlapci Poliovi, pozdějším Napoleonu Bonaparte, povídání o četnících ze Saint Tropez, popis jednoho z atentátů na Charlese de Gaulla a verše Jana Cimického, věnované Paříži. Zbyněk Stárek doplnil knihu o několik maleb tohoto města. Najdete tu i plánky všech tří slavných pařížských hřbitovů, na Montmartru, Montpanassu a Pè.,re Lachaise s uvedením jmen slavných, kteří tu odpočívají. Kniha si neklade za cíl, stát se průvodcem městem za každou cenu. Provede vás ale nejkrásnějšími místy kulturního a uměleckého života Paříže. A v některé z malebných hospůdek si pak můžete dát pravé francouzské jídlo, třeba to, jehož recept je také v knize a zapít tím správným vínem, které je zde doporučeno. (Založil/a: skjaninka)

Jan Cimický Jan Cimický
*23.02.1948

Zbyněk Stárek Zbyněk Stárek
*??.??.1948

Clara.7
  3. 4. 2013, 11:56
Knihu jsem začala číst z lásky k Paříži a velmi mile mě překvapila, příběhy jsou velmi hezky a čtivě psané.